GTC Auto Shop
Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 123456 UltimaUltima
Afisez rezultatele 11 la 20 din 55
    Banned
    Data Inscriere
    Jul 2009
    Varsta
    46
    Masina
    carless

Implicit Re: Sfat achizitionare anvelope pentru sezonul rece (si nu numai) la un GV 1,6

Uite aici, aproape moka: http://www.anvelope-autobon.ro/anvel...-70-r15-40375/
    Mai bune ca astea ar fi S/T Maxx-ul, mai bune la noroi, pietre ascutite, zapada adanca, dar te las pe tine sa-ti gasesti la dimensiunea potrivita, pe alea de mai sus le-am gasit din prima, restul de efort il faci tu.

Data Inscriere
    Jul 2017
    Masina
    Suzuki Grand Vitara cabrio 1.6 16 valve (2003)

Implicit Re: Sfat achizitionare anvelope pentru sezonul rece (si nu numai) la un GV 1,6

Citat Postat original de Optimus Vizualizare Mesaj
    Uite aici, aproape moka: http://www.anvelope-autobon.ro/anvel...-70-r15-40375/
    Mai bune ca astea ar fi S/T Maxx-ul, mai bune la noroi, pietre ascutite, zapada adanca, dar te las pe tine sa-ti gasesti la dimensiunea potrivita, pe alea de mai sus le-am gasit din prima, restul de efort il faci tu.

are cineva experienta cu acest model de anvelopa (cel din link) ?
    Last edited by cata352004; 12th September 2017 at 20:08.

Data Inscriere
    Dec 2014
    Varsta
    48

[QUOTE=Optimus;1097695]Sunt cum nu se poate mai proaste pentru iarna, pe zapada batatorita/inghetata, asfalt ud, etc.

cu acest model de anvelopă am cumpărat masina.sunt absolut noi.măcar de vară sunt bune?mentionez ca le folosesc numai pentru plimbări prin pădure iar pe asfalt numai pānă la locatia aleasă

Data Inscriere
    Mar 2016
    Varsta
    35
    Masina
    Grand Vitara 2005 LWB, RHW

Uite aici, le are userul Iulianul pe Grand Vitara.
    Si se pare ca a facut alegerea dupa documentare serioasa: https://forum.club4x4.ro/showthread....=1#post1029092

Banned
    Data Inscriere
    Jul 2009
    Varsta
    46
    Masina
    carless

Citat Postat original de Optimus Vizualizare Mesaj
    Sunt cum nu se poate mai proaste pentru iarna, pe zapada batatorita/inghetata, asfalt ud, etc.

cu acest model de anvelopă am cumpărat masina.sunt absolut noi.măcar de vară sunt bune?mentionez ca le folosesc numai pentru plimbări prin pădure iar pe asfalt numai pānă la locatia aleasă
    De vara sunt ok.

Data Inscriere
    Jul 2017
    Masina

Citat Postat original de cipxlz Vizualizare Mesaj
    Uite aici, le are userul Iulianul pe Grand Vitara.
    Si se pare ca a facut alegerea dupa documentare serioasa: https://forum.club4x4.ro/showthread....=1#post1029092
    Multumesc !

Data Inscriere
    Jul 2017
    Masina

Astazi am facut o tura offroad prin Obcina Mestecanisului.Am urcat pe la Herghelia Lucina si de acolo mi-am facut de cap pe traseele din zona.Am avut bafta ca terenul era uscat.Pe o panta de 20 - 25 si chiar 30 de grade,nu cred ca urcam cu A/T-urile mele.Sol argilos + umezeala = "patinaj artistic" ! Concluzia e urmatoarea : chiar daca se mai tocesc pe asflat,e nevoie de anvelope pentru teren greu.Nu se stie cand ai nevoie de tractiune maxima si daca nu esti echipat adecvat,risti sa plangi in varf de munte.Nu cred ca anvelope mai slabute ar face fata la ce era acolo,dupa o ploaie sanatoasa.Balanta incepe sa se incline vertiginos catre un model de anvelopa pentru teren greu.Mai am cateva zile sa ma decid.Saptamana viitoare cred ca voi face achizitia.Vreau sa va multumesc pentru sfaturile date aici.O seara faina tuturor !!!

Click image for larger version. 

Name:	_DSC3939---Copy.jpg 
Views:	19 
Size:	556.6 KB 
ID:	282536

Imaginea e facuta la finalul zilei,avand in fundal muntii Rodnei .
    Last edited by cata352004; 18th September 2017 at 12:35.

Data Inscriere
    Aug 2008
    Varsta
    35
    Masina
    Nissan Terrano 2,7 TD R20 , Nissan Patrol RD28T Y61

Ti-am spus din capul locului sa cumperi un MT ...
    Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
    Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Jul 2017
    Masina

Citat Postat original de Irod Vizualizare Mesaj
    Ti-am spus din capul locului sa cumperi un MT ...
    Am tinut cont de sfatul tau si am gasit ceva ce-mi place,plus ca are si recenzii bunisoare : Hankook Dynapro MT RT03 215/75 R15 100/97Q.In cartea de identitate a masinii am doar 195/80/15 si 205/75/15.Exista sansa sa ma opresca un "organ" pe sosea si sa ma ia la rost.Ideea e ca nu-mi place sa ma rog de ei sau sa le dau bani sa treaca cu vederea.Ca sa nu mai spun de amenzi si de puncte,mai ales ca par sa fie de vara (asa le prezinta vanzatorii) si nu cred ca au M+S pe ele.Pe siteurile straine apar ca fiind all seasons,iar la noi de vara.Naiba sa mai inteleaga ceva !
    Last edited by cata352004; 21st September 2017 at 08:03.

Data Inscriere
    Aug 2008
    Varsta
    35
    Masina
    Nissan Terrano 2,7 TD R20 , Nissan Patrol RD28T Y61

Organul erect nu are ce face daca nu e insotit de RAR , atunci cand vine vorba de dimensiuni. Cu inscriptia M+S e alta treaba. Cand ti-am recomandat un MT , ma gandeam la astea mai consacrate gen : BFG MT, Cooper , Maxis t4epador rafial , Khumo klt etc , astea de obicei au si inscriptia M+S.
    Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
    Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.