Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Pompa HALDEX


Cosminsb

Postări Recomandate

Buna seara !

 

 

Sunt nou pe forum si destul de nepriceput in masini. Trebuie sa recunosc ca a fost vorba de atractie fizica cand mi-am cumparat Freelander-ul si un mare plus pentru drumul pietruit pe care trebuie sa il parcurg de cateva ori pe saptamana pana la cabana aflata in reconstructie.

 

 

Masina a fost cumparata din Italia, de la reprezentanta cu 200k km la bord, acum cateva saptamani mi-a aparut in bord "Transmission Fault Reduced Traction". Am cautat pe cateva forumuri si pompa HALDEX parea sa fie problema, am dus-o si la un service iar pe tester s-a confirmat.

 

 

Problema este ca eu o sa fiu nevoit sa plec din Romania cu masina zilele urmatoare si vreau sa stiu daca ma pot astepta la evenimente neplacute din cauza acestei pompe, sau cel mai negru lucru este ca nu mai cupleaza modurile de offroad?

 

P.S. Masina este un freelander 2 din 2012 cu motorizare de 2.2 L Ford Duratorq 150 PS eD4

 

 

 

Va multumesc ! O seara placuta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pompa HALDEX

 

Masina este un freelander 2 din 2012 cu motorizare de 2.2 L Ford Duratorq 150 PS eD4

 

Ceva nu se potriveste, esti sigur ca este eD4? Asta inseamna ca este 2WD, fara tractiune spate, fara Haldex.

Reading the Owners Manual doesn't hurt.

NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

Td4 ESX CommandShift MY02 3Dr (M.O.D.)

KV6 CommandShift MY01 3Dr (Măgaru')

SD4 S CommandShift MY11 5Dr (Sarah)

KV6 XEI CommandShift MY01 5Dr (Phoenix)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare