Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Ajutor etichete butoane tip ARB


Razvan Dinescu

Postări Recomandate

Va salut,

nu ma descurc, desi am incercat ...de aceea va cer ajutorul in urmatoarea speta.

Am niste butoane, 6 la numar, ca cele din poze fara icon si descriere si as vrea sa le lipesc si stickerele aferente.

Din ceea ce ma vazut imi trebuie sitckere care sa aiaba si simbolul si descrierea, simbolul se lipeste peste led iar descrierea vine mai jos ca in poza 2.

Nu stiu de unde sa le comand si cum sa le comand, nu am conturi de ebay aliexpress.. etc..nu detin card de credit..

Ma poate ajuta cineva va rog contracost sa le gaseasca si sa le comande pentru mine? sau sa ma invete cum sa le pot comanda si achita?

Simbolurile cautate de care am nevoie sunt doar pentru lumini.. si anume: fata / spate / lateral / spate/ interior / proiectoare fata.

 

Va multumesc anticipat.

Razvan

 

untitled.png.c7d62f75edcedad84bd0c9a04c6a67cc.png

BlueCarling_1__1.jpg.fe9a1390adc5a787e8d05c28e7f2c261.jpg

  • Like 1

Former LR Disco 1 2.0 MPI GSS

Actual: Nissan Patrol Y61 SWB 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor etichete butoane tip ARB

 

Cem mai bine intrebi la GTC, mult mai safe si mai rapid.

 

In caz contrar:

http://www.ebay.co.uk/itm/Carling-ARB-Rocker-Switch-COVERS-ONLY-see-other-listings-for-switches-/122332406437

 

Nu trebuie neaparat card de credit, merge si cu card de debit. Dar la cat costa transportul, as incerca mai tare prima varianta.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor etichete butoane tip ARB

 

....sau la un mic atelier de serigrafie/similare ce ți le poate face pe folie autoadezivă subțire. Cu ce desene vrei tu și bilingv, dacă te coafează....:wink:

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor etichete butoane tip ARB

 

... cand e sa n-ai noroc , n-ai .. am avut ce-ti doresti ca eu nu le lipesc niciodata ... ... si numai am ... . ca aveam un sertar plin cu toate etichetele imaginabile OME , ARB , IRO ... toate neamurile de gume si amortizoare ... Fiind prea multe de prea mult timp , le-am cuibarit intr-un sac de gunoi si ... au ajung un clubul unde danseaza sacii de gunoi ...

 

Scapi mai repede cu varianta serigrafiata , iti faci idee ce vrei cautand pe google in prealabil , te duci la firma din colt si le arati ce ai gugalit la unul din calculatoarele lor , ti le imprima , lacuieste etc ...

  • Like 1

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor etichete butoane tip ARB

 

Multumesc...dar mie nu mi se pare o ideea buna sa ma apuc sa fac layout-uri cand pute pe internet de stickere dastea dar eu nu stiu sa le gasesc si sa le comand..

Former LR Disco 1 2.0 MPI GSS

Actual: Nissan Patrol Y61 SWB 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor etichete butoane tip ARB

 

... cand e sa n-ai noroc , n-ai .. am avut ce-ti doresti ca eu nu le lipesc niciodata ... ... si numai am ... . ca aveam un sertar plin cu toate etichetele imaginabile OME , ARB , IRO ... toate neamurile de gume si amortizoare ... Fiind prea multe de prea mult timp , le-am cuibarit intr-un sac de gunoi si ... au ajung un clubul unde danseaza sacii de gunoi ...

 

Scapi mai repede cu varianta serigrafiata , iti faci idee ce vrei cautand pe google in prealabil , te duci la firma din colt si le arati ce ai gugalit la unul din calculatoarele lor , ti le imprima , lacuieste etc ...

 

Maestre te stiu baiat strangator sigur ti-a mai ramas o folie de stickere vezi in sertarele metalice de la banc.

Former LR Disco 1 2.0 MPI GSS

Actual: Nissan Patrol Y61 SWB 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor etichete butoane tip ARB

 

In ultimul timp sunt mai putin strangator ca nu le iau cu mine cand o mierlesc , si , m-am gandit ( 1,5 secunde ) ca daca nu le-am gasit intrebuintare pana acum ar fi putin probabil sa imi schimb maniera de gandire ( oricum nu im plac masinile tencuite cu 'actibilde' ) . Le-am mai tinut pe unele ca aveau scrisul mai mic si cu 'warning' , le mai lipeam pe grilajele pe care le faceam la diversi cunoscuti - a se intele majoritatea samsari - pentru autoutilitare , aratau índustrial ( ' ... n-am facut-o eu peste noapte , asa e venita masina de afara ' , nu vezi ? ...) .

 

N-am sertare metalice la banc ... numai la birou ... acum , mai aerisite ...

Editat de cos
  • Like 1

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor etichete butoane tip ARB

 

Merci astea sunt sa vedem cum le comand

Former LR Disco 1 2.0 MPI GSS

Actual: Nissan Patrol Y61 SWB 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor etichete butoane tip ARB

 

Exista o vorba acilea intre dinozauri si alte reptile mai mici sau mai mari ... daca noi nu ne ajutam, noah atunci oare cine sa ne ajute?

Eu n-as lua nimic de la lentroveri ...ca cine stie ce martor iti aprind prin bord autocolantele alea ...:ha:

 

O mica sugestie ...subtire ... ca la Popesti ... Clar ...prea mult in offroad nu or sa te ajute butoanele alea de le pusesi matale...dar de cate ori vei lua o dama in dreapta sigur te va intreba cum functioneaza treaba cu butoanele ...deci ... :grin:

 

attachment.php?attachmentid=282537&d=1505584493

Editat de Yonutz
  • Like 1

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 luni mai târziu...

Re: Ajutor etichete butoane tip ARB

 

Razvane, abia acum am vazut topicul, am eu alea de la mudstuff de care ti-a zis Sean. Eu am folosit doar cateva, majoritatea sunt neatinse. Singura problema e ca sunt modelul cu scris negru pe fond transparent.

Crezi ca te ajuta in formatul asta? Nu imi dau seama cat de verde este ledul de la butoanele tale. Eu am Carling tot de la mudstuff si verdele este foarte pal, scrisul negru se potriveste perfect pe deasupra ledului...

Uite, cam asa se vad:

20180328_220612.thumb.jpg.85b6a9881c4bb6abb8e23f2eaedf1568.jpg

 

Daca vrei, spune-mi si le caut. Precis le am pe undeva!

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor etichete butoane tip ARB

 

Mah, in principiu, i-o placere sa lucrezi cu 'telectuali, da' mah Razvane, n-ai vere un marker sa zgrii ce' asilea pi ale butoane ?

Zic si io deh, nu dadea!

Editat de FELDGRAU BRONC
Patrol GR 94, in continua evolutie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor etichete butoane tip ARB

 

Razvane, abia acum am vazut topicul, am eu alea de la mudstuff de care ti-a zis Sean. Eu am folosit doar cateva, majoritatea sunt neatinse. Singura problema e ca sunt modelul cu scris negru pe fond transparent.

Crezi ca te ajuta in formatul asta? Nu imi dau seama cat de verde este ledul de la butoanele tale. Eu am Carling tot de la mudstuff si verdele este foarte pal, scrisul negru se potriveste perfect pe deasupra ledului...

Uite, cam asa se vad:

[ATTACH=CONFIG]287478[/ATTACH]

 

Daca vrei, spune-mi si le caut. Precis le am pe undeva!

 

Sharkie,daca nu le vrea Razvan,le vreau eu.Ma intereseaza doar simboluri pentru lunini (proiectoare),4 la numar.

 

Multumesc!

  • Like 1
Life's Too Short To Drive Boring Cars
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor etichete butoane tip ARB

 

Razvane, abia acum am vazut topicul, am eu alea de la mudstuff de care ti-a zis Sean. Eu am folosit doar cateva, majoritatea sunt neatinse. Singura problema e ca sunt modelul cu scris negru pe fond transparent.

Crezi ca te ajuta in formatul asta? Nu imi dau seama cat de verde este ledul de la butoanele tale. Eu am Carling tot de la mudstuff si verdele este foarte pal, scrisul negru se potriveste perfect pe deasupra ledului...

Uite, cam asa se vad:

[ATTACH=CONFIG]287478[/ATTACH]

 

Daca vrei, spune-mi si le caut. Precis le am pe undeva!

Merci mult le vreau.. dar sa ii dam si lui Sergiu / Nomad din ele..

mulumesc

  • Like 1

Former LR Disco 1 2.0 MPI GSS

Actual: Nissan Patrol Y61 SWB 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor etichete butoane tip ARB

 

Am cautat acum dar vad ca nu dau de alea de la Carling.

In schimb am gasit restul butoanelor mele, facute cu multa vreme in urma de colega grafician care lucra atunci la noi in firma. Sunt facute dupa modelul de la Carling dar cu specificatiile mele pentru ceea ce-mi trebuia mie atunci, Webasto, A/C si alte nebunii... Chiar uitasem de astea.

Etichetele sunt exact cele pe care le-ati vazut in poza de mai sus deja lipite pe butoane. I-am spus atunci sa-mi faca mai multe. Vad ca am si unele cu lumini de ceata. Ar fi bune pentru voi?

 

20180329_223449.thumb.jpg.121fe1716d4da7740c3fb2dbe1a7446e.jpg

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor etichete butoane tip ARB

 

Am cautat acum dar vad ca nu dau de alea de la Carling.

In schimb am gasit restul butoanelor mele, facute cu multa vreme in urma de colega grafician care lucra atunci la noi in firma. Sunt facute dupa modelul de la Carling dar cu specificatiile mele pentru ceea ce-mi trebuia mie atunci, Webasto, A/C si alte nebunii... Chiar uitasem de astea.

Etichetele sunt exact cele pe care le-ati vazut in poza de mai sus deja lipite pe butoane. I-am spus atunci sa-mi faca mai multe. Vad ca am si unele cu lumini de ceata. Ar fi bune pentru voi?

 

[ATTACH=CONFIG]287487[/ATTACH]

 

Multam de efort,baieti.

 

Pe mine nu m-ar deranja,atata doar ca vreau cu folie transparenta, am comandat butoane exact ca si cel din poza postata de Razvan.

Life's Too Short To Drive Boring Cars
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor etichete butoane tip ARB

 

Multam de efort,baieti.

 

Pe mine nu m-ar deranja,atata doar ca vreau cu folie transparenta, am comandat butoane exact ca si cel din poza postata de Razvan.

 

Vreau si eu vreo 20 sa mi le pun la smartfon ... :ha:

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor etichete butoane tip ARB

 

Folia este transparenta, dar cartonul ala de protectie din spate, care se scoate, este alb. De aia aspectul general este de alb.

Daca va hotarati cum sa impartiti ce e acolo, dati-mi de stire, va trimit cu drag ce am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare