Buna seara!

1. GPL: asa cum am mai mentionat de cateva ori, NU MA PRICEP nici la GPL nici la butelie, deci nu aveam de unde sa stiu ca dupa 10 ani se schimba.Daca omul nu stie ceva nu cred ca e sinucigas sau inconstient...puteam sa intreb intr-adevar dar eram prea entuziasmat de ce am gasit pentru masina. Deci in acest caz renunt sa il pun , insa ma gandeam daca nu s-ar preta butelia pentru a fi un rezervor de apa...( doar ma gandeam, NU am zis ca fac)

2. cu inmatriculatul sunt pe linie dreapta, dar o voi face numai dupa ce e gata masina asa cum mi l-am imaginat, si este inscris la retromobile. Am gasit tot ce am nevoie asa ca... bucurie la maxim:)

3. Guru-ul masinilor UAZ din tara vecina pe care l-am vizitat zilele trecute care se ocupa exclusiv de masini UAZ mi-a aratat cam ce piese se pot monta ce sunt de generatie noua si ofera multiple imbunatatiri masinii. Sunt cateva firme de tuning din Rusia care fac piese exceptionale pentru 452, piese ce mi le-a recomandat, totodata mentionand ca motorului nu prea ii place gazul, deoarece i-am povestit si lui patania mea.

Sunt totusi cateva masini in Ungaria care au fost modificate in camper-uri si a iesit ceva chiar reusit daca este facut cu gust, cel putin asta am vazut in poze.