GTC Auto Shop
Pagina 4 din 4 PrimulPrimul 1234
Afisez rezultatele 31 la 37 din 37

Discutie: Uaz 452

Data Inscriere
    Sep 2011
    Masina
    Ford Ranger

Implicit Re: Uaz 452

Wow ! Ai avansat ceva ...incepe sa semene cu ce trebuie ! Felicitari !
    Fericirea este simpla ... depinde cat de simplu poti sa fi!

Salut! Imi place cum a iesit jucăria ta! Si eu am un 452 la care mesteresc de zor . Am fost putin mai norocos pt ca nu am avut de furcă cu rugina in schimb instalația electrică e la pământ. Sper ca ma vei ajuta cu niste păreri asa cum si eu sunt foarte dispus să răspund. Oricum sunt bucuros că am gasit pe cineva cu aceeași masina si sunt sigur ca vom avea conversații constructive...

Data Inscriere
    Mar 2016
    Varsta
    40
    Masina
    bmw e61 525d

Seara buna! Sincer nu ma gandeam ca mai e cineva care are acest ''hobby'' cu 452:) Din pacate da, am avut probleme cu rugina dar a disparut in totalitate, am scos si eu instalatia electrica din masina si dupa ce va fi pus la punct o voi reface - trebuie trase mai multe fire pentru instalatia de iluminat aditional:) Oricum munca merge putin mai lent, deoarece meseriasul lucra doar cand are timp liber sau garajul e gol... dar chiar si asa am foarte mari sperante ca la un eveniment important din 12 octombrie ma voi duce cu 452. Daca ai nevoie de piese te pot ajuta, luna viitoare ma duc dupa ele in Budapesta. Seara faina!

Bell16 uite nr meu 0733754144 in caz ca pleci după piese sună-mă te rog .

Dacă poți cumva ,interesaza te de o cutie de viteze cu 5 trepte. Dacă cutia de pe modelele noi are 5 trepte si se potriveste si la modelele mai vechi ar fi super . Si pretul bineinteles! Multe mulțumiri si daca poti suna ma

Data Inscriere
    Oct 2012
    Varsta
    40
    Masina
    Nissan Patrol Y60 GR

Excelent, sincere felicitari!
    Life's Too Short To Drive Boring Cars

Data Inscriere
    Mar 2016
    Varsta
    40
    Masina
    bmw e61 525d

In ultima perioada s-a facut achizitia pieselor ce urmeaza a fi schimbate si la final vopsirea masinii.
    Daca la inceput am incercat achizitia pieselor dorite din tara, s-a dovedit a fi un esec aproape total (si o nesimtire de neimaginat din partea vanzatorilor), am continuat achizitia direct de la sursa mea de incredere de langa Budapesta.
    Conform imaginilor, acestea au fost cumparate simbata la preturi de bun simt. Daca acolo un termostat era la in jur de 35-40 ron aici la noi am dat 150 ca asa e normal. Daca sabotii de frana bucata la noi e 150 ron bucata dincolo la 200 ron am cumparat originale si ambele nu numai unul! Mi-am promis ca in afara e lichide si filtre nu cumpar din tara absolut nimic indiferent care ar fi pretul.

Click image for larger version. 

Name:	12.jpg 
Views:	3 
Size:	695.9 KB 
ID:	290616Click image for larger version. 

Name:	1.jpg 
Views:	2 
Size:	758.1 KB 
ID:	290604Click image for larger version. 

Name:	11.jpg 
Views:	1 
Size:	634.9 KB 
ID:	290607Click image for larger version. 

Name:	3.jpg 
Size:	542.2 KB 
ID:	290606Click image for larger version. 

Name:	8.jpg 
Size:	673.5 KB 
ID:	290610Click image for larger version. 

Name:	9.jpg 
Size:	688.1 KB 
ID:	290609Click image for larger version. 

Name:	7.jpg 
Size:	357.7 KB 
ID:	290611Click image for larger version. 

Name:	6.jpg 
Size:	609.3 KB 
ID:	290612Click image for larger version. 

Name:	4.jpg 
Views:	3 
Size:	568.1 KB 
ID:	290614Click image for larger version. 

Name:	2.jpg 
Views:	4 
Size:	350.1 KB 
ID:	290605

Daca tot am fost acolo, colegul Giani_uaz a primit urmatoarele:
    Click image for larger version. 

Name:	10.jpg 
Size:	675.0 KB 
ID:	290608Click image for larger version. 

Name:	5.jpg 
Size:	665.1 KB 
ID:	290613Click image for larger version. 

Name:	13.jpg 
Size:	502.8 KB 
ID:	290615

Azi maine se verifica partea de frana, motor, se schimba uleiul, antigel, se schimba paleta de la motor, si spre vineri -simbata se va vopsi masina cu vopsea originala (4 kg am cumparat) si va primi un lac mat sa fie totul frumos.

Pe langa cele cumparate vanzatorul mi-a aratat si explicat o gramada de alte chestii ce se poate face la masina ( lucru ce nu pot spune despre cei de aici, care fie nu raspund fie dau raspunsuri scurte fara explicatii, doar sa cumperi si sa-i lasi in pace). Asadar, daca are nevoie cineva de piese pentru 452 sau 469 cu mare drag ii aduc la preturi normale din Budapesta, cand ma duc dupa piese pentru mine.

Dupa vopsire daca vremea imi va permite vreau sa ies cu masina putin pe teren, daca nu o voi pregati de hibernare, insa pana atunci voi strange toate materialele pentru a continua munca in interiorul masinii. Am renuntat - pentru moment la servo frana si volar servo, datorita preturilor foarte mari, 700 respectiv 800 € cele necesare.

Sa auzim de bine!

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul 1234