GTC Auto Shop
Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Afisez rezultatele 21 la 27 din 27

Discutie: Uaz 452

Data Inscriere
    Mar 2016
    Varsta
    39
    Masina
    bmw e61 525d

Implicit Re: Uaz 452

Buna seara!

1. GPL: asa cum am mai mentionat de cateva ori, NU MA PRICEP nici la GPL nici la butelie, deci nu aveam de unde sa stiu ca dupa 10 ani se schimba.Daca omul nu stie ceva nu cred ca e sinucigas sau inconstient...puteam sa intreb intr-adevar dar eram prea entuziasmat de ce am gasit pentru masina. Deci in acest caz renunt sa il pun , insa ma gandeam daca nu s-ar preta butelia pentru a fi un rezervor de apa...( doar ma gandeam, NU am zis ca fac)

2. cu inmatriculatul sunt pe linie dreapta, dar o voi face numai dupa ce e gata masina asa cum mi l-am imaginat, si este inscris la retromobile. Am gasit tot ce am nevoie asa ca... bucurie la maxim:)

3. Guru-ul masinilor UAZ din tara vecina pe care l-am vizitat zilele trecute care se ocupa exclusiv de masini UAZ mi-a aratat cam ce piese se pot monta ce sunt de generatie noua si ofera multiple imbunatatiri masinii. Sunt cateva firme de tuning din Rusia care fac piese exceptionale pentru 452, piese ce mi le-a recomandat, totodata mentionand ca motorului nu prea ii place gazul, deoarece i-am povestit si lui patania mea.

Sunt totusi cateva masini in Ungaria care au fost modificate in camper-uri si a iesit ceva chiar reusit daca este facut cu gust, cel putin asta am vazut in poze.

Uite aici un site cu piese pentru toate modelele UAZ: www.bazashop.ru. Le-am trimis un mesaj, mi-au spus ca trimit piese si in Romania, admit plata prin Pay-Pal, iti dau si informatiile de care ai nevoie, eu zic ca poti incerca sa cumperi de la ei daca te hotarasti.
    cind o sa fiu mare.....o sa-mi iau tot niva

Data Inscriere
    Sep 2011
    Masina
    Ford Ranger

Implicit t

Te salut concitadine ! Ai niste idei foarte interesante.

Ca o rezolvare rapida iti sugerez sa te prezinti la Rar fara butelie iar dupa ce faci rar-ul te descurci mai usor.

Am vazut bine ? cilindree 2700 cmc?

Nu este mai usor/ieftin de adus din Moldova decat din Ungaria ?Ce motor si cati caluti are ?
    Last edited by albinaru; 29th December 2017 at 19:16.
    Fericirea este simpla ... depinde cat de simplu poti sa fi!

Data Inscriere
    Mar 2016
    Varsta
    39
    Masina
    bmw e61 525d

Sanatate!

Apai proiectul cu butelia a cazut.... nu mai pun nimic, ramane benzina si gata

Motorul e de 2.5 benzina, stiu ca exista si de 2.7 dar nu prea am vazut pe 452, doar pe 469 si Patriot.

Din pacate nu am cunostinte/relatii in Moldova de aceea prefer sa aduc din Ungaria, unde dealtfel e plin de piese/masini UAZ.

La inceputul lunii februarie intra la service masina, se va reface caroseria si va disparea rugina. Sper ca cel tarziu in mai/iunie sa fie inmatriculata sa pot da cateva ture cu ea:)

Data Inscriere
    Sep 2011
    Masina
    Ford Ranger

Asteptam nerabdatori sa o vedem !

Credeam ca o sa te implici personal in restaurare...Altfel o sa - ti rupi buzunarele.

Nu stiu cat de fan Luaz esti dar, la bani de care o sa te sece, mai bine achizitionai un Mittsubishi Delica si erai mai fericit.Era unul pe aici disponibil.

Parerea mea.
    Fericirea este simpla ... depinde cat de simplu poti sa fi!

Data Inscriere
    Mar 2016
    Varsta
    39
    Masina
    bmw e61 525d

:)

UAZ e UAZ.... daca nu aveam tancul acesta nu cred ca ma bagam in tainele 4x4.

Masina va fi pe maini bune si nu imi va rupe buzunarele... voi pune si eu umarul la contributie in restaurare la momentul potrivit, dar la ce nu ma pricep decat sa incurc mai bine stau si ma uit...

Cam asa va arata...
    Click image for larger version. 

Name:	26678270_1788197681193237_2800359913656092443_o.jpg 
Views:	15 
Size:	154.4 KB 
ID:	285831

Data Inscriere
    Aug 2009
    Varsta
    51
    Masina
    Iveco 4x4 - expedition vehicle

si la interior ce o sa pui in ea?
    sa mai auzim si de Bine,ca de rau este pamantul plin!

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123