Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Informatii constructie bara metalica fata si spate


bluewhale

Postări Recomandate

Buna ziua,

In primul rand nu reusesc cu search-ul ..cautare avansata...nu-mi iese de loc . Poate ma lamureste si pe mine cineva...ma asteptam la ceva gen google...pt to'ti. Acum caut informatii pentru constuctia a 2 bari de protectie metalice care vor adaposti

inauntru si cate un troliu, de 6T forta(pe fata) iar pe spate unul de 1.5 T . Mentionez ca bara va fi asamblata prin sudura . Ce ma intereseaza: grosimea ''recomandata'' a tablei , modalitatea de prindere,poate ceva poze. Eu am un proiect personal dar m-as uita si la ce au facut altii .Ma gandeam sa o prind de suportul de winch prin suruburi . De taiat bucatile componente le tai cu plasma cutterul. De sudat aparat clasic transformator ...ma rog cred ca am toate sculele necesare. Este prima mea construcrie si apreciez orice sfat indicatie..proiectul meu este deschis..inca pe hartie .

 

Multumesc si salutare la toata lumea :h5.

 

Cristi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Informatii constructie bara metalica fata si spate

 

Era un flacau pe acilea cu un SY d-asta cu ceva bari facute pe la Maurizio ...Uita-te prin sectiune ...avea mi se pare si ceva topic de prezentare ...

Editat de Astral

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare