Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Ax cu came NISSAN PATROL Y60 2.8 1997


alfredlna

Postări Recomandate

Buna, datorita garniturii de chiulasa mi-a bagat apa in capul piston si imi cam trebuie un alt ax cu came..., intrebarea mea este: Stiti careva ceva ax cu came imbunatatit care sa ajute admisia si evacuarea ???

Era ceva de genul la unele masini la care ziceau ca le pun ceva ax cu came care sa ajute admisia si evacuarea in sensul ca deschid mai mult supapele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ax cu came NISSAN PATROL Y60 2.8 1997

 

Axa cu came cu unghiuri modificate ar fi doar varful aisbergului la motoarele RD si cu rezultate nu prea satisfacatoare daca se aplica doar axa si atat , fara supape/ arcuri/tacheti/pistoane/ debit/corelarea avansului .

Mai simplu si mai sigur e majorarea debitului , cu acealsi consum ca al unei axe custom si cu rezultate direct comparabile .

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ax cu came NISSAN PATROL Y60 2.8 1997

 

oricum , daca chiulasa dumitale e cu tacheti hidraulici , nu te-ar ajuta prea mult o axa modificata.. Desi la anul de fabricatie, ar cam trebui sa ai pe masina chiulasa de Y61 cu tacheti mecanici, dar cine stie ce o mai fi pe masina aia ...

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare