GTC Auto Shop
Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Afisez rezultatele 21 la 27 din 27

Discutie: Mecanic musso

Data Inscriere
    Jun 2016
    Varsta
    46
    Masina
    mitsubishi l200

Implicit Re: Mecanic musso

Citat Postat original de Toni20 Vizualizare Mesaj
    Mersi
    Desi nu sunt posesor de musso ci de l200 vin si eu cu o intrebare//cit timp ai mers fara alternator ai avut bine izolate firele de la iesirea din alternator pentru ca daca ai avut norocul sa fi dat la masa firul de plus de la alternator posibil sa fi bulit ceva prin calculator mai ales daca ai geometria variabila a turbinei comandata electronic(((nu stiu cum e la motorul mercedes de 2.3)) si 2 inclin sa cred ca meseriasii care au reconditionat turbina au facut-o de mintuiala chiar daca nu ar merge geometria variabila deloc nu ar avea voie sa pape atit ulei.Mai da detalii motorul inainte consuma ulei incalzea etc??

Data Inscriere
    Jul 2016
    Varsta
    38
    Masina
    Ssangyong musso

Citat Postat original de adi123q Vizualizare Mesaj
    Desi nu sunt posesor de musso ci de l200 vin si eu cu o intrebare//cit timp ai mers fara alternator ai avut bine izolate firele de la iesirea din alternator pentru ca daca ai avut norocul sa fi dat la masa firul de plus de la alternator posibil sa fi bulit ceva prin calculator mai ales daca ai geometria variabila a turbinei comandata electronic(((nu stiu cum e la motorul mercedes de 2.3)) si 2 inclin sa cred ca meseriasii care au reconditionat turbina au facut-o de mintuiala chiar daca nu ar merge geometria variabila deloc nu ar avea voie sa pape atit ulei.Mai da detalii motorul inainte consuma ulei incalzea etc??
    Firele de la alternator le aveam in porbagaj, ce a mai ramas imi aduc aminte ca au fost izolate, am mers doua zile fara alternator, bateria era nou pe masina am baterie de 90 A, am scris la pagina doi ca turbina am reconditionat-o dupa ce am avut incidentul pe autostrada, nu am avut probleme cu consumul de ulei sau sa se incinga niciodata.

Data Inscriere
    Jul 2016
    Varsta
    38
    Masina
    Ssangyong musso

Citat Postat original de Sefulik Vizualizare Mesaj
    Maurizio modifica Musso in general, banuiesc ca te poate ajuta.
    Nu reusesc sa dau de el , nr de tel care il are la profil nu merge

Moderator
    Data Inscriere
    Jun 2011
    Varsta
    54
    Masina
    LRD '91(motor BMW M51) - " Ursmobilu' " Nissan Navara D40 - "de servici" Dacia Solenza - "de piata"

Nu reusesc sa dau de el , nr de tel care il are la profil nu merge
    Incearca sa-l contactezi pe facebook, daca ai cont: https://www.facebook.com/iccio.maurizio.5
    Bafta!
    It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER !
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Jul 2016
    Varsta
    38
    Masina
    Ssangyong musso

Citat Postat original de teddybear Vizualizare Mesaj
    Incearca sa-l contactezi pe facebook, daca ai cont: https://www.facebook.com/iccio.maurizio.5
    Bafta!
    Multumesc, incerc azi

Data Inscriere
    Nov 2010
    Varsta
    33

Multumesc, incerc azi
    Incearca sa iei legatura cu userul Andy de pe forum. Are un Musso si este priceput la ele.
    Last edited by dcosmin; 12th November 2017 at 21:36.

Data Inscriere
    Jul 2016
    Varsta
    38
    Masina
    Ssangyong musso

Citat Postat original de dcosmin Vizualizare Mesaj
    Incearca sa iei legatura cu userul Andy de pe forum. Are un Musso si este priceput la ele.
    Multumesc ptr sfaturi am reusit sa vb cu Maurizio azi peste doua saptamani o duc la el la service ii pune si testarul pe ea, asa o sa aflu toate bubele.

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123