Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Daihatsu Rocky Balboa .


dcosmin

Postări Recomandate

Re: Daihatsu Rocky Balboa .

 

Am patit la fel la masina mea, facea in jurul vitezei de 80 la mers constant sau in accelerare. Am banuit diferentialul, respectiv rulmentii. Ulterior am inlocuit rulmentii rotilor spate si zgomotul a disparut complet.

:cl Ignis 4x4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Daihatsu Rocky Balboa .

 

Hmm posibil sa fie, dar cum pot sti sigur?

A mea face la orice viteza, chiar si la 20-30 dar in functie de turatie. Dar suna diferit de un huruit de rulment. Practic nu e huruit e un sunet mult mai putin infundat. Si daca ai 60 si o scot din viteza si o las sa curga liber nu mai face. De asta am zis ca stiam ca rulmentul face mereu cand se invarteste roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Daihatsu Rocky Balboa .

 

Azi am scos-o putin pana in provincie 150 de km.

Deci sunetul se aude asa: fie cand accelerezi usor, fie cand mergi constant. Daca iau piciorul de pe acceleratie sau accelerez mai iute nu se mai aude. Suspectez totusi ceva de la cardan/diferentia/cutie habar n-am. Ar trebui cineva avizat sa asculte poate isi da seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Daihatsu Rocky Balboa .

 

Sigur poti fi doar daca cumperi masina mea unde am schimbat tot :) in rest nu poti decat sa mesteresti si sa le iei pe rand.

 

Salut. Sper ca nu te superi pe mine, dar ce ai scris este off-topic. Colegul a cerut un sfat pentru masina sa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare