Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Martor bujii aprins in bord Kyron


gavanu

Postări Recomandate

Salut!

Astazi in timpul mersului a inceput sa se aprinda si sa se stinga martorul de bujii. Nu stiu daca are vreo legatura dar ieri am fost cu masina la spălătorie si apoi am alimentat.

Astept sfaturile voastre.

Toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Martor bujii aprins in bord Kyron

 

Salut!

 

Am rezolvat, in sensul ca voi face un drum pana la Urziceni pentru a scoate restul bujiei care nu a vrut sa iasa. Am aflat de persoana care ma poate ajuta tot din topicurile acestui forum.

Toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Martor bujii aprins in bord Kyron

 

Salut!

 

Am rezolvat, in sensul ca voi face un drum pana la Urziceni pentru a scoate restul bujiei care nu a vrut sa iasa. Am aflat de persoana care ma poate ajuta tot din topicurile acestui forum.

Toate cele bune

 

Ceva nu e clar : ai si o bujie rupta sau doar banuiesti ca s-a intamplat ceva cu ocazia spalarii masinii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Martor bujii aprins in bord Kyron

 

Salut!

 

Am fost cu masina in service si la diagnoza a reiesit ca a patra bujie este arsa. Drept urmare, s-a incercat inlocuirea ei dar fara succes pentru ca a iesit doar tija.

Oricum, banuiesc ca apa este factorul principal pentru ca zona este oxidata. Capacul care acopera motorul, in loc sa protejeze, functioneaza ca un picurator in aceea zona. Apa care patrunde in acea zona se prelinge pe marginea capacului si apoi ajunge in zona bujiei.

Toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Martor bujii aprins in bord Kyron

 

Ok, acum zi-ne si noua cine e magicianul din Urziceni care scoate bujiile rupte !

Ca am si eu la masina de strada vreo doua care nu vor sa iasa, dar nici n-am de gand sa le fortez si sa se rupa, dar e bine de stiut de ce tocmai la Urziceni s-ar putea rezolva asa o belea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Martor bujii aprins in bord Kyron

 

Salut!

 

Citind topicul din linkul de mai jos, am reusit sa iau legatura cu persoana care ma poate ajuta.

https://forum.club4x4.ro/showthread.php?81890-Bujie-rupta-in-chiulasa!

 

Voi reveni cu un feedback in cursul saptamanii viitoare.

Toate cele bune

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Martor bujii aprins in bord Kyron

 

Salut!

 

Citind topicul din linkul de mai jos, am reusit sa iau legatura cu persoana care ma poate ajuta.

https://forum.club4x4.ro/showthread.php?81890-Bujie-rupta-in-chiulasa!

 

Voi reveni cu un feedback in cursul saptamanii viitoare.

Toate cele bune

 

Da` ai rasfoit ceva forumul, nu gluma ! Bravo ! :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare