Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

pierdere antigel


dragos1111

Postări Recomandate

Buna seara!sunt detinatorul unui pajero sport 2.8 si am si eu o problema careia nu-i dau de cap!

Masina pierde antigel si pur si simplu nu stiu pe unde,sub masina nici urma,in ulei nu baga.a mai avut cineva o astfel de problema?

ce simptome ar avea daca ar fi chiulasa sau garnitura,nu stiu...orice sfat e bine venit.

multumesc!

Editat de Astral
chiulasa.....fara O !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pierdere antigel

 

cum e uleiul? face spuma?

cum e antigelul? are urme de ulei in el?

ai presiune excesiva in sinstalatie?

cat antigel pierde?

 

Fara astea e greu sa iti dai seama

Frontera A Sport 2.0

freelander 2001 td4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pierdere antigel

 

cum e uleiul? face spuma?

cum e antigelul? are urme de ulei in el?

ai presiune excesiva in sinstalatie?

cat antigel pierde?

 

Fara astea e greu sa iti dai seama

 

Uleiul nu face spuma si nici nu este peste nivel,ulei nu baga in antigen,presiune este dar nu sa mi arunce capacul...cert este ca nici nu pierde tot timpul la fel...La 100 de km i am băgat 2 l aproape

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pierdere antigel

 

si eu cred tot ca pompa de apa e de vina.

Nu stiu cum e la tine, dar de obicei la masinile cu distributie pe lant, pompa e pe cureaua de accesorii.

Frontera A Sport 2.0

freelander 2001 td4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pierdere antigel

 

Buna seara!sunt detinatorul unui pajero sport 2.8 si am si eu o problema careia nu-i dau de cap!

Masina pierde antigel si pur si simplu nu stiu pe unde,sub masina nici urma,in ulei nu baga.....

 

Incearca sub mocheta din fata.Curge din calorifer pe sub bord .Eu asa am patit , nu la pajero dar ...

Am in curte un englez si un american

:F

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pierdere antigel

 

Daca e umed tot motorul e de la presatupa si azvarle pe tot ansamblu motor antigelul. Daca e sa piarda 2 litri la 100km miroase inauntru a antigel indiferent pe unde curge basca ca in 100km ajunge la temperatura motorul si scoate abur ca la discoteca...aburire parbriz geamuri ,etc.

EU zic ca e e chiulasa. Daca nu cumva e umed tot motorul.......

Editat de Astral

Land Rover Discovery I

Mercury Sable

LR serie III

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pierdere antigel

 

Am avut aceeasi problema la Pajero Sport si defectiunea a fost un colier de la un furtun de pe langa capacul motorului.

Pierdea antigel doar cand motorul era cald.IMG_9824.thumb.JPG.ddaee2a130e78ccc3bdec2a1d91a3aec.JPG

Editat de costyca81
Mitsubishi Pajero Sport 2,5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pierdere antigel

 

Am avut aceeasi problema la Pajero Sport si defectiunea a fost un colier de la un furtun de pe langa capacul motorului.

Pierdea antigel doar cand motorul era cald.[ATTACH=CONFIG]284911[/ATTACH]

 

O sa iau si asta in calcul! Abia spre sfârșitul săptămânii ajung la service cu ea! O sa i schimb pompa de apa si sa sa verific pe acolo futrune si tot! Sa i dau si radiatoarele jos ca s ă adunat ceva mizerie intre ele...sper sa i gasesc buba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare