Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Stopuri spate safari pentru un Patrol y61


Mario Gotze

Postări Recomandate

Salutare la toata lumea.

 

Stie cineva de unde se pot procura niste semnalizari safari (australiene) pentru un Patrol y61 '99, ca sa mut semnalizarea din bara la stopurile de deasupra. Am inteles ca la Patroalele din Australia au asa ceva, asa ca orice sfat e binevenit.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Stopuri spate safari pentru un Patrol y61

 

Cauta pe Goagle ca ai sa gasesti si la noi, eu am dat 170lei pe buc.

 

E vorba de 61 ... atentie ...daca ai de unde sa iei cu 170 lei vreau si eu ...30 de seturi...

 

Eu am adus trei modele...

 

Cel clasic cu stopul galben de semnaliare ... au fost undeva la 500 lei setul

Cel clasic ptr modelul 2002-2003 ...au fost undeva la 550 lei setul

Cel clasic ptr modelul 2002-2003 ...partea de jos cu led undeva la 800 lei setul.

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Stopuri spate safari pentru un Patrol y61

 

Asa erau cand am cumparat eu acum un an si ceva...Acum am gasit pe la 240-250 lei buc.

La 30 seturi iti fac discount:)))

 

Cu mentiunea ca nu le au pe stoc ...:grin: Toata lumea afiseaza produse si cand vrei sa le comanzi ...surprize-surprize...nu sunt pe stoc!!! Eu vand cu un adaos decent de 10% ...le iau direct de afara ... si deabia reusesc sa ma incadrez in limita pe care am precizat-o mai sus ... In conditiile in care euro a sarit ...la 4.65 ... lucrurile devin din ce in ce mai dubioase... :wink:

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Stopuri spate safari pentru un Patrol y61

 

Ai PM, azi le-am primit ...dupa onorarea comenzilor luate ar mai fi un singur set. Urmatoarea transa a doua saptamana din decembrie (sper).

 

LE: Stoc zero. ultimul set s-a rezervat. Din decembrie incolo te ajut cu placere.

Editat de Yonutz

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Stopuri spate safari pentru un Patrol y61

 

Mulțumesc. aștept lotul următor. Nu e grabă la mine.

 

Lasa un numar de telefon in privat, te anunt cand le primesc. In plus iti arat ce variante pot sa-ti aduc. Daca aveam telefonul ...o rezolvam! :wink:

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Stopuri spate safari pentru un Patrol y61

 

Aia-i normala, nu pare deloc australiana...

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Stopuri spate safari pentru un Patrol y61

 

Dacă am făcut deja o înțelegere cu Yonutz am mers pe mâna lui, să-mi țin cuvântul. Au sosit astăzi, dar am o nelămurire cu privire la mufele cu care se conectaeză la cablajul mașinii. Au mufe tată - 6 pini - iar cablul care vine dinspre releele masini este tot cu mufă tată, mufa mama plecând spre ionteriorul ușii din spate... deci mufa mamă nu are tensiune și nu poate alimenta stopul - cel puțin la stopul din dreapta - pe acela l-am încercat... Nu am avut timp să desfac mai mult, greșesc eu cu ceva? sau va trebui să tai mufele și să mă leg fir la fir? Mulțumesc anticipat celor care mă pot ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Stopuri spate safari pentru un Patrol y61

 

Le-am montat astăzi. Sunt perfecte. Am tras cabluri ptr cel din dreapta iar ptr. cel din stânga am folosit o mufă care se găsea direct pe mașină și care îmi da tensiunile ptr semnalizare/avarie si marșalier

Editat de Astral
IMI...ITI....ISI....NU SE SCRIU NICIODATA CU CRATIMA !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Re: Stopuri spate safari pentru un Patrol y61

 

Am gasit pe ebay undeva la 100e setul. E de la abs24shop cu descriptia: tail light rear lamp right rh/ left lh nissan patrol safari hard top 1998-2000. Sper sa fie de folos. Salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Stopuri spate safari pentru un Patrol y61

 

Salut, mai am eu un set pe stoc disponibile vineri 04.05.2018. Pret set - 600 lei ptr membrii forumului. Daca prezinta ptr cineva interes, 0743.122.225.

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare