Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Revizie Ranger 3.2 Wildtrack 2016


minion

Postări Recomandate

Salutare,din diverse motive nu mai vreau sa merg in reprezentanta pt aceasta revizie,masina are in jur de 42 000 km,vreau sa-i fac toate schimburile in garajul propriu insa nu nu stiu ce ulei sa folosesc,daca ma poate ajuta cineva cu ceva coduri pt filtre si asemenea cantitatea de ulei si tipul acestiua raman dator :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Revizie Ranger 3.2 Wildtrack 2016

 

Mai am pana in martie garantie...dar prefer sa ii fac eu revizia decat sa mai merg in reprezentanta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Revizie Ranger 3.2 Wildtrack 2016

 

In functie de marca de ulei dorita cauti in oil ghidul firmei respective si afli tipul si cantitatea necesara. Eu m-am uitat repede si am vazut ca ti-ar trebui 9.8litri de 10w30 pentru motorul de 3,2 diesel, Filtre si alte piese vezi la magazinele online sau cele din zona unde te afli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Revizie Ranger 3.2 Wildtrack 2016

 

multumesc paul,o sa caut si eu imediat,o nedumerire mai am,astia de la reprezentanta nu mi-au trecut pe planul de service ce ulei au folosit,pe site-urile de specialitate ford in special wildtrak-ul de 3.2 se recomanda Motorcraft..eu in schimb la celelalte masini folosesc castrol cu vacozitatea recomandata in functie de uzura motorului..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Revizie Ranger 3.2 Wildtrack 2016

 

In fiecare colt al lumii reprezentantele folosesc diferite marci de ulei in functie si de piata din zona respectiva. Un producator auto are contracte cu furnizori de ulei pe anumite perioade de timp, nu utilizeaza o marca anume de lubrifiant vesnic. Reprezentantele pun de obicei ulei imbuteliat sub marca lor dar precis nu il produc ei. Pune un echivalent recomandat pentru motorul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Revizie Ranger 3.2 Wildtrack 2016

 

nu sunt deloc modest,motivul printre altele este si pretul platit(furat) ceva de genul 1600 lei/revizie,cu totii stim ce se petrece in reprezentante+ca am un mare off..sa-i vad dedesuptul la masinuta mea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Revizie Ranger 3.2 Wildtrack 2016

 

Revizia o poti face, fara a pierde garantia, la orice service autorizat RAR . E de ajuns sa stampileze cartea tehnica a masinii si sa ai o factura si un deviz de la dumnealor.

Vizita la reprezentanta este obligatorie numai in situatia in care reclamati defecte ale masinii ce presupun inlocuiri gratuite de piese in termenul de garantie.

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare