Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Semnalizare partea stanga!


Ionut Petrea

Postări Recomandate

Re: Semnalizare partea stanga!

 

Ce ai verificat pana acum ?

Pai am scos semnalizările pe rand și verificat pe cealaltă parte, funcționează toate... Am lăsat doar aia de pe ușa micuța și nici măcar asa, deci exclud varianta cu problema de la becuri... Am ajuns și la butonul de avarii, când pun stânga face click o singura data, se simte cand pun mana pe el... Dacă pun avariile se aude ca și cum ar funcționa normal dar nu merg becurile.. Adică sunetul este diferit la avarii fata de când semnalizează dreapta(partea care funcționează)... Pare ca funcționează și releul, sa aibe vreo siguranță ceva separat pe partea stânga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Semnalizare partea stanga!

 

Ar fi bine sa vizitezi un meserias in electrice

Cu noroc am rezolvat pana la urma, am desfăcut și demontat butonul de la avarii unde se afla releul pentru semnalizări(la sugestia unei cunoștințe care a terminat politehnica inginerie electrica și care a observat o microfisura la unul dintre pinii releului de semnalizare pentru partea stânga, sunt pe placa butonului 2 chestii mici care cică aia ar face).

Editat de Ionut Petrea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare