GTC Auto Shop
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Afisez rezultatele 11 la 18 din 18

Data Inscriere
    Dec 2015
    Masina
    L200

Implicit Re: Noua achizitie LC 150

Pe teren relativ uscat, merge orice cauciuc, cel mult risti sa-l strici prin pietre etc. Trebuie doar sa reduci presiunea.
    Cu L200 stock (gume all season, presiunea redusa cu vreo 0.4 atm) am urcat pe munte pana la 2000 de m, o singura data am optat sa fiu tractat la o urcare pe pietre mari pt a nu forta nota.

Data Inscriere
    Dec 2008
    Varsta
    34
    Masina
    2017 Rubicon Unlimited

Cooper stt, merg decent si pe sosea, fac treaba buna in teren, arata bine, se echilibreaza usor, nu fac zgomot infernal.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Aug 2008
    Varsta
    35
    Masina
    Nissan Terrano 2,7 TD R20 , Nissan Patrol RD28T Y61

Cred ca si Federal Couragia is gume bune in teren.
    Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
    Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Feb 2015
    Masina
    LC J7, ML320, Mitsubishi Outlander.

In primul rand iti urez noroc si sa te te poarte la multi kilometri, noul acaret.
    Poate sunt subiectiv, dat fiind “fun” BFG, eu zic BF Goodrich AT KO2. Eu folosesc pe un LC J70, atat BFG MT, cat si BFG AT, in sezonul de iarna, acestea fiind M+S si inclusiv marcajul fulg pe ele. Se comporta bine pe sosea, nu sunt foarte galagioase, in teren sunt decente, m-au dus bine pe forestiere, teren moale, albii de paraie, se comporta net mai bine pe zapada decat MT-urile. Nu mi-am fortat norocul cu ele in mocirle, noroaie adanci.

Data Inscriere
    Sep 2008
    Varsta
    31
    Masina
    Shogun Pinin 2.0

Daca folosesti masina preonderent pentru asfalt, eu recomand Cooper Discoverer AT3 . Le folosesc de ceva timp, nu am probleme cu tractiunea sau cu franarea pe sosea. O sa incerc cand s-or toci astea si cu BF Goodrich MT. Momentan pt 80% sosea, sunt mai mult decat eficiente. Crede-ma pe cuvant! La cat de noua e masina, sunt sigur ca nu o sa vada boscheti sau alte santuri care sa o forteze foarte mult. Compara si nu vei regreta!

Sa te duca sanatos peste tot!
    Money can't buy happiness but it can buy sweets. I like sweets

Data Inscriere
    May 2009
    Varsta
    38
    Masina
    Toyota LJ73, Opel Astra Classic II 1.4

Si ca sa mai pun si eu gaz pe foc, arunca un ochi la Cooper ST Maxx sau Goodyear Wrangler Duratrac (au si fulg de nea). Sunt niste AT uri mai agresive, rezonabile iarna.
    Sa o folosesti cu placere masina !
    "Explore.Dream.Discover."-Mark Twain
    cele mai bune lucruri din viata mea:

"my precioussssss"
    :

Data Inscriere
    Apr 2017
    Varsta
    34
    Masina
    Avensis D-4D

Citat Postat original de l_stoian79 Vizualizare Mesaj
    Si ca sa mai pun si eu gaz pe foc, arunca un ochi la Cooper ST Maxx sau Goodyear Wrangler Duratrac (au si fulg de nea). Sunt niste AT uri mai agresive, rezonabile iarna.
    Sa o folosesti cu placere masina !
    Multumesc pentru sugestii tuturor.
    M-am dus sa citesc dimensiunile cauciucurilor si am observat ca e incaltata cu AT-uri DUNLOP din fabrica. Urmatorul pas va fi MT, insa momentan o tin asa, macar pana la primavara.
    N-a iesit inca de pe asfalt

Stima,

Data Inscriere
    Jul 2008
    Varsta
    34

Citat Postat original de Scorilo Vizualizare Mesaj
    Multumesc pentru sugestii tuturor.
    M-am dus sa citesc dimensiunile cauciucurilor si am observat ca e incaltata cu AT-uri DUNLOP din fabrica. Urmatorul pas va fi MT, insa momentan o tin asa, macar pana la primavara.
    N-a iesit inca de pe asfalt

Stima,
    Sunt AT-uri doar cu numele.
    Mergi cu ele si vezi cum e, apoi ai de unde sa alegi.
    Poate te scot de Craciun pe langa Campulung sa cautam zapada la inaltime.
    TLC KDJ120

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12