GTC Auto Shop
Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Afisez rezultatele 21 la 23 din 23

Data Inscriere
    Sep 2013
    Varsta
    41
    Masina
    Toyota Landcruiser 150

Implicit Re: Noua achizitie LC 150

EU am luat LC150 in mare graba cand mai erau doar cateva bucati cu motorul de 3000/190hp. Consumul este de 12.5 iarna, 10.5 vara mixt. Suspensia este fenomenala intradevar, iar Crawl control te scoate din multe locuri.
    Toyota Active Traction Control (A-TRC) ma salvat dintr-o situatie limita cand la o viteza de 120km/h cu rulota tractata am depasit doua tiruri. Intre tiruri rulota a fost "supta" de curentul de aer si a intrat in balans, moment in care masina a inceput sa franeze singura si sa intareasca foarte tare directia. Initial am vrut sa accelerez ca sa intru in banda dar nu mi-a permis decat dupa ce sa stabilizat.

O sa fii foarte incantat de masina

Data Inscriere
    Apr 2017
    Varsta
    35
    Masina
    Avensis D-4D

Citat Postat original de Sony Vizualizare Mesaj
    EU am luat LC150 in mare graba cand mai erau doar cateva bucati cu motorul de 3000/190hp. Consumul este de 12.5 iarna, 10.5 vara mixt. Suspensia este fenomenala intradevar, iar Crawl control te scoate din multe locuri.
    Toyota Active Traction Control (A-TRC) ma salvat dintr-o situatie limita cand la o viteza de 120km/h cu rulota tractata am depasit doua tiruri. Intre tiruri rulota a fost "supta" de curentul de aer si a intrat in balans, moment in care masina a inceput sa franeze singura si sa intareasca foarte tare directia. Initial am vrut sa accelerez ca sa intru in banda dar nu mi-a permis decat dupa ce sa stabilizat.

O sa fii foarte incantat de masina
    Mersi, asta nu are Crawl Control. Are blocant spate si central. Din cate am inteles numai varianta luxury au Crawl Control, insa nu stiu sigur...
    Last edited by Scorilo; 29th January 2018 at 15:59.

Data Inscriere
    Sep 2013
    Varsta
    41
    Masina
    Toyota Landcruiser 150

M-am urcat astazi in varianta full options (67000coco) cu Crawl si MTS .....si stupoare a disparut butonul de blocat spate a ramas doar cel central .... cum dracu ??

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123