Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Range Rover Evoque


Costy420

Postări Recomandate

Salut baieti am o problema .. in drum spre casa mi-a aparut in bor o eroare (Restricted performance) urmata de martorul motor si un triunghi rosu si masina nu mai trage nu trage foarte greu (nu am incercat sa o fortez) dar apas acceleratia la fund si nu se tureaza doar cate putin .. cand am bagata ultima data pe tester avea probleme la valva egr o fi acea valva ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Range Rover Evoque

 

De curiozitate, a facut asta cand mergeai pe ploaie?

 

Ia vezi daca masina ta se inscrie in VIN-urile de aici:

https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2013/SB-10053933-5160.pdf

 

adica intre CH000447-DH769903.

 

E foarte posibil sa nu aiba legatura si aceasta actiune de service sa fi fost deja facuta cand ai luat tu masina, si chiar sa fie de vina valva de egr.

Dar pareau simptome asemanatoare.

 

O alta idee buna e sa-ti faci cont pe TOPIX si sa introduci VIN-ul masinii. O sa-ti spuna daca ai campanii de recall/service actions obligatorii ce nu s-au efectuat la masina ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Range Rover Evoque

 

Salut baieti am o problema .. in drum spre casa mi-a aparut in bor o eroare (Restricted performance) urmata de martorul motor si un triunghi rosu si masina nu mai trage nu trage foarte greu (nu am incercat sa o fortez) dar apas acceleratia la fund si nu se tureaza doar cate putin .. cand am bagata ultima data pe tester avea probleme la valva egr o fi acea valva ?

Salut, in primul rand completeaza-ti profilul cum trebuie asa cum scrie cu rosu in deschidere aici: https://forum.club4x4.ro/showthread.php?56810-In-atentia-proaspetilor-posesori-de-land-rover&p=625885#post625885 sa stim si noi despre ce vorbim ca sunt doua feluri de motor si trei de transmisie

 

apoi mai vorbim...oricum daca deja ai avut cod de eroare pe EGR si a fost doar sters codul fara a rectifica problema e un bun punct de plecare

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Range Rover Evoque

 

unde mai exact trebuie sa adaug ? > transimisie automata 9 trepte 2.2 TD4 , credeti ca o curatare a valvei egr ar putea ajuta sau trebuie schimbata ? am citit cateva pe google si alti spun ca ar fi si senzori de la DPF SAU DPF UL sau EGR ... unde as putea verifica si eu VIN ul free? sau poate sa mi-l verifice cineva (SALVA2BCXEH886545) ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Range Rover Evoque

 

daca s-a pierdut cautarea baga seria de sasiu aici https://vindecoder.eu/check-vin/SALVA2BCXEH886545

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 luni mai târziu...

Re: Range Rover Evoque

 

Salut, aceeasi eroare mi-a aparut si mie , dupa ce am facut schimbul de ulei la reprezentanta in Cluj (s-a umblat si la soft)..posibil sa fie sau nu coincidenta. Am fost de 2 ori cu ea inapoi, nimeni nu imi spune nimic concret ..singurul raspuns a fost " Posibil sa fie EGR-ul".

La prima verificare, masina era fara nici o problema .

A doua oara au gasit ceva erori, citez: nu stim ce erori .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Range Rover Evoque

 

E plin netul de problema asta, in majoritatea cazurilor e de la valva EGR

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare