Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Problema Trepte 1 si 2 de Ventilatie Aeroterma


Dyno

Postări Recomandate

Va Salut , Am si eu o rugaminte daca ma poate ajuta cineva cu o sugestie .... Unde pot sa gasesc rezistentele de la sistemul de ventilatie a aerotermei ? Ca nu mai imi functioneaza primele doua trepte si tot m-am uitat dupa ele sa le schimb si numa nu le gasesc nicaieri ! Samurai Model 1.3 injectie ,1995 ! Multumesc Anticipat !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Problema Trepte 1 si 2 de Ventilatie Aeroterma

 

Salut...presupun ca s-a ars din cauza ca ai avut mizerie pe radiator si ai tinut aeroterma pe treptele inferioare.

E recomandat ca aeroterma sa fie tinuta la treapta 3 minim.

Codul piesei este 74120-83020

O poti cauta la magazine de specialitate sau poti cumpara o rezistenta de resou si cu un pistol de lipit...

ai prins ideea :)

Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Problema Trepte 1 si 2 de Ventilatie Aeroterma

 

Salut mersi mult pentru raspuns cu toate detaliile si cod produs !ce ii drept ventilatia o tineam deobicei pe trepta 1 max 2 , nustiu din cauza sau ars rezistentele radiaturul l-am schimbat ii nou ,, dar am sa mai studiez problema sa vad unde trebe sa inlocuiesc rezistentele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Problema Trepte 1 si 2 de Ventilatie Aeroterma

 

Salut mersi mult pentru raspuns cu toate detaliile si cod produs !ce ii drept ventilatia o tineam deobicei pe trepta 1 max 2 , nustiu din cauza sau ars rezistentele radiaturul l-am schimbat ii nou ,, dar am sa mai studiez problema sa vad unde trebe sa inlocuiesc rezistentele :)

 

E o rezistenta prinsa in 2 suruburi cu o mufa.

Pozitia de desfacut e una de "muscat din bord" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Problema Trepte 1 si 2 de Ventilatie Aeroterma

 

mersi , cred ca am vazut unde ii mufa respectiva , cunosc pozitia ca deja am ,,muscat din bord " cand am dat jos aeroterma sa o curat :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare