Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Blocare diferential fata prin sudura ?


Feroza_BM

Postări Recomandate

As dori sa stiu parerea voastra despre blocarea definitiva a diferentialului de pe fata prin eliminarea satelitilor si sudarea unui ax care sa lege cele doua roti dintate mari planetare sau prin sudarea satelitilor cu rotile dintate planetare. Argumentul din partea mea ar fi ca folosesc tractiunea fata numai off road. Mentionez ca sunt posesorul unei Feroza si sunt incepator in ale off road ...si am ramas de vreo doua ori blocat in noroi si mi-ar fi fost de ajutor un diferential blocat/blocabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Blocare diferential fata prin sudura ?

 

Daca comanda invartirii diferentialulul fata iti apartine tie 100% ( in sensul decuplarii diferentialului odata cu invartirea rotilor ) nu vreunui alt sistem si poti sa decuplezi invartirea lui odata ce se invart rotile fata, nu vad de ce nu ?

Editat de danciucu
XJ '96 2.5i, WJ '00 4.7
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Blocare diferential fata prin sudura ?

 

E posibil, la fel de bine cum poti suda si spatele...

Dar intereseaza-te daca e posibil sa pui un LockRight pe spate pe Feroza. Nu-i asa scump, si e f ok in teren.

Apoi poate sa pui si pe fata. Eu n-as suda la o masina care nu e de competitie.

 

PS: Am auzit de o echipa din Republica Modova (de competitie) care sudasera ambele pe o Vitara. Pe strada cica decuplau MRL-urile si mergeau in 4x2... si se descurcau.

Suzuki Grand Vitara 2.0 16valve 1998

0745-009633

cristianhaulica@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare