Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Touareg 2.5 tdi vibreaza toata masina


C0ss0

Postări Recomandate

Salut. Incerc sa găsesc soluția ... de ceva timp a aparut o vibrație de îți clănțăne dinții în gură 😂 la mașină... fac zilnic 60 km pe autostrada și este aproape insuportabil. începe încet de la 100km/h și se amplifică pe măsura ce crește viteza ... la 140 parcă mergi pe pietre... am crezut că sunt cauciucurile așa ca am achziționate jante+cauciucuri noi ! Fară rezultat ! Am fost la doctor cu ea sa uitat sub , totul este bun bucse, rulmenți tot. Am facut test de amortizoare pe un aparat 80% bune , nu huruie grupul nu pocnește nimic ! Și totuși vibrează foarte tare ! Până la 100km/h plutește... 😥:hl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Touareg 2.5 tdi vibreaza toata masina

 

rotile sunt echilibrate si centrate pe ax?

discurile de frana si placutele sunt ok?

 

 

Directia este facuta , placutele noi , discurile nu vribeaza la franare nu scârțâe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Touareg 2.5 tdi vibreaza toata masina

 

Cutie automata sau manuala ?

Încearcă sa mergi cu treapta 4 de viteze. Poate e problema cu treapta 5 (sau 6, nu stiu cate ai :))

 

Manuala 6 trepte , ambele trepte face. Daca imi zici tu ce este omocinetica ... sefulik

Editat de C0ss0
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Touareg 2.5 tdi vibreaza toata masina

 

Manuala 6 trepte , ambele trepte face. Daca imi zici tu ce este omocinetica ... sefulik

 

 

Problemă rezolvată :top , doar pe o un aparat special sa găsit o jantă a fi foarte puțin strâmba , 250 lei au făcut minunea , acum plutește :1100643094:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare