Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Plansa de bord afectata de soare


sorin

Postări Recomandate

Re: Plansa de bord afectata de soare

 

Ie boala lor....trebuie sa pui mileu sahara style, ceea ce in cazul de fata este tardiv...

Varianta adevarata este sa chletui niste sute de E si sa-l imbraci superb in piele....dupa moft si buget ,demontand tot pe acolo...varianta recomandata doar daca nene ce executa asta este mare-mare meserias si lucrarea pe masura...

Am vazut o lucrare in Bucuresti suuper-un mustang 2016 execut fin,alcantara ,cusaturi rosii,insertii metal , dar si pretul pe masura.....totul dupa moft si buzunar.

 

Cel mai ieftin este sa mergi cu el asa, daca masina-i functionala :grin:

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Plansa de bord afectata de soare

 

Daca e boala frecventa, nu s-a gandit nici un chinez la vreo solutie ieftina, aftermarket? "Mileul" e doar pentru preventie:wink:

Dupa imbracatul in piele mai functioneaza airbagul pasagerului?

Editat de sorin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Plansa de bord afectata de soare

 

Salut din pacate nu exista solutii decat imbracatul bordului ...pielea (materialul) folosit(a) la imbracat trebuie crestata pe interior in dreptul airbagului.

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Plansa de bord afectata de soare

 

Daca e boala frecventa, nu s-a gandit nici un chinez la vreo solutie ieftina, aftermarket? "Mileul" e doar pentru preventie:wink:

Dupa imbracatul in piele mai functioneaza airbagul pasagerului?

 

Chinezul sigur s-a executat cu ce info a dat francezul,mare dezvoltator :ha:. Pretul este pe original si nu vrei sa-l stii

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Plansa de bord afectata de soare

 

Chinezul sigur s-a executat cu ce info a dat francezul,mare dezvoltator :ha:. Pretul este pe original si nu vrei sa-l stii

 

Nu, nu vreau...am incercat sa cumpar antena telescopica pentru radio pe original: 2000 ron :cr3:ce:ang2:ang

O fi din haur :id si n-am bagat io de seama:sh2....

Editat de sorin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Plansa de bord afectata de soare

 

:grin: trebuia sa iei un Duster :ha: este 150 lei antena.... :ha:

Dupa ce se rupe nu o mai poti inlocui decat desfacand jumate de masina :ha:

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Plansa de bord afectata de soare

 

@sorin cere o cotatie la imbracat bordul ....e un tip acilisea care face treaba decenta ...superdragos ii zice ...nu e dracul chiar asa de negru stai linistit. mai stiu pe inca unu langa bucuresti ionut (nu eu)... acum nu stiu ce sa zic... e mai mare deranjul cu montatul si demontatul bordului ...ca pe pozitie nu prea poti sa il faci...

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Plansa de bord afectata de soare

 

Aceeasi problema am vazut-o si la infinity fx intr-o stare mult mai avansata.deci si la gama lor de lux problema persista.

Nissan Patrol k260 SD33T:tr

Suzuki Vitara 1.6 8V

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Plansa de bord afectata de soare

 

Bre, la anii aia japonejii este franceji,frati cu dacii mandri producatori de Dustere ....ca d'aia se numeste globalizare.

Chinejii ca intotdeauna, lucreaza cu cine plateste si comanda mult :))

 

EU mi-as dori o rabla din asta cu bordul bubat. Ar fi magnifica, daca nu ar avea alte probleme :ha:

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Plansa de bord afectata de soare

 

 

EU mi-as dori o rabla din asta cu bordul bubat. Ar fi magnifica, daca nu ar avea alte probleme :ha:

 

A mea chiar nu are nici o problema, inafara de bordul bubos...am cumparat-o cu 0 km, acum are 108.000. Drept e ca nu m-am bagat sa modific nimic la ea - e asa cum a iesit din fabrica...de fapt i-am schimbat radio si i-am pus troliu..

Am scris la "vocea clientului" sa-mi inlocuiasca bordul...dar deocamdata, nici un raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Plansa de bord afectata de soare

 

Si la al meu patrol y61 din 2006 a inceput sa se cojeasca bordul.

 

O retapitare bord in alcantara sau piele la ce pret ar ajunge?

Editat de camargue
°lllll° JEEP The dirtiest of the four-letter words °lllll°
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Plansa de bord afectata de soare

 

Am aceeasi problema cu intreg bordul inmugurit de la soare.

Imi puteti indica pe cineva din Bucuresti care sa-l imbrace in piele?

Care ar fi o oferta de pret corecta pentru o astfel de lucrare, inclusiv montatul/demontatul plansei?

Ceva riscuri legate de montajul bordului - vibratii, zone sensibile?

Multumesc anticipat pentru orice informative utila.

Obstacolul e calea. - Proverb zen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Plansa de bord afectata de soare

 

@sorin cere o cotatie la imbracat bordul ....e un tip acilisea care face treaba decenta ...superdragos ii zice ...nu e dracul chiar asa de negru stai linistit. mai stiu pe inca unu langa bucuresti ionut (nu eu)... acum nu stiu ce sa zic... e mai mare deranjul cu montatul si demontatul bordului ...ca pe pozitie nu prea poti sa il faci...

 

Poti sa ma ajuti te rog cu numarul de telefon al lui Ionut ( de langa Bucuresti)?

Multumesc!

Obstacolul e calea. - Proverb zen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare