Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Probleme directie P38


alexandru0001

Postări Recomandate

Salutare tuturor, revin odata cu zapada si va relatez in urma unui incident in care am alunecat lateral si am intrat cu ambele roti din partea dreapta intr-o bordura zdravana, volanul nu mai este aliniat, masina trage dreapta si probabil roata s-a strambat.

Intrebarea mea este cu ce sa incep sa verific, care ar putea fi consecintele, in cazul in care exista vreo persoana aici care sa fi patit acelasi incident.Mentionez ca in afara de simptomele enumerate masina functionaeaza foarte bine.

In cazul in care este deformata bieleta de directie ce este de facut?

Multumesc anticipat, am tot auzit diverse pareri si sunt sigur ca experienta voastra ma va duce pe drumul cel bun si de data asta, vroiam sa stiu daca, ca si compromis de moment este de ajuns sa fac unghiul de fuga si sa schimb roata, cat sa treaca vremea asta ca sa ma apuc sa schimb ce voi constata ca este de schimbat.

Multumesc anticipat.

RANGE ROVER P38 Vogue 2.5 diesel 2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Probleme directie P38

 

Probabil un cap de bara sau o bara de conexiune/directie stramba, se gasesc usor si se schimba usor.

 

Daca ai noroc e doar janta.

 

Trebuie verificat cu puterea ochiului pe sub ea.

 

Multumesc, janta e rezolvata pentru ca o sa pun rezerva, insa vroiam sa stiu daca ar fi ok sa incerc sa ii fac geometria asa, influenteza daca ar fi una dintre barele de directie putin deformate?

RANGE ROVER P38 Vogue 2.5 diesel 2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare