Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Radiator racire 2.8 pe 2.5 td a montat cineva ?! :-) Mersi


17nicolas

Postări Recomandate

Salutare tuturor - a incercat cineva sa monteze un radiator mai mare pe 2.5 td, ma gandeam la cel de 2.8.Astept pareri>La prima impresie si comparand dimensiunile cred ca ar merge, dar astept pareri :-)

Am luat masina cu chiuloasa crapata din germania si doresc sa preintampin eventuale probleme viitoare ;-).Mersi anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Radiator racire 2.8 pe 2.5 td a montat cineva ?! :-) Mersi

 

28 td are probleme de chiulasa/racire.

25 rar spre foarte rar, radiator nou, pompa de apa noua, toate componentele instalatiei de racire in stare buna, instalatia curatata, chiulasa montatata corespunzator, nu vor mai fi probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Radiator racire 2.8 pe 2.5 td a montat cineva ?! :-) Mersi

 

salut mersi de sfat, am schimbat distributia dar pompa de apa nu au schimbat-o au zis ca e buna, chiuloasa rectificata montatata cu garnitura reparatia 5 victor reinz, termostat nou Gates curele accesorii noi Gates, dar pe zapada mare in sarcina desi apa indica la jumate, mi-a fiert apa in borcan, compresie nu baga in borcan, apa la jumate.In Radiator nu am complectat un gram.Suspectez vascocuplajul, ma gandeam sa schimb si radiatorul sa pun unul nou, de la chiuloasa sigur nu e si afara era -13 grade, dar am urcat pe diferential central in treapta 3 ... :-) cutie manuala.Mersi inca odata de sfaturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare