Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Stergator spate


ivanx

Postări Recomandate

Am o problema veche cu stergatorul spate. Merge numai cind e uscat afara. Am desfacut de mai multe ori din mufe, am dat cu spray, dar tot asa.

Face zgomot cam mare, cind merge, si ma intreb daca si la voi tot la fel se aude.

Imi zice cineva ca ar fi din perii.

Se poate scoate stergatorul de pe el? Cum anume se depreseaza?

Cit despre motor, parca ar fi capsulat. Se poate umbla in el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Stergator spate

 

Eu am scos bratul stergatorului cu mana, am dat cu wd40 si apoi am batait de brat in sus si in jos pana a iesit. Daca ai o presa din aia cu 3 brate iese si mai usor.

Zgomotul facut e de la motor adica bazaie tare sau cum?

Normal se poate desface orice motor, cureti contactele alea de cupru de pe rotor, schimbi carbunii, ungi lagarele si ar trebui sa mearga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Stergator spate

 

Pozele din link au disparut din pacate, dar motorul se poate desface si unge. Al meu s-a blocat la un momentdat si am reusit sa-l deblochez.

 

http://www.jeepforum.com/forum/f310/refurbishing-repairing-wj-s-rear-wiper-motor-write-up-lots-pictures-1347365/

 

Este si video:

Editat de ssrli

'02 WG CRD - EGR delete

'94 MX5 NA8 - Low, fast and stupid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Stergator spate

 

Zgomotul facut e de la motor adica bazaie tare sau cum?

 

Cind merge, anume cind vrea el, face un zgomot cam ca o risnita de cafea... mi-a zis cineva ca e anormal de mare.

 

Ma intrebam daca motorul poate fi desfacut , sa ajung la perii, ca pare capsulat.

Editat de ivanx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare