Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Anvelope + jante


Big.Ursu

Postări Recomandate

In data de 26 februarie 2018, intre orele 02.00 - 07.00 a.m. au fost furate 4 roti complete (anvelope + jante + piulite originale) din Craiova. Fara martori (ca intotdeauna), viscol ... reteta perfecta. Publicul amator de asa ceva este in mod clar destul de restrans ca numar (daca ne raportam la turisme). Hotii au actionat la pont, masina a fost filata si in mod clar au fost minim 3-4 indivizi.

Anvelopele sunt FEDERAL COURAGIA, dimensiune 285/75/R16, inscrisuri albe, insemnul M+S, noi. Inca au perisorii pe lateral. Fabricate in anul 2016, saptamana 20.

Jantele sunt de otel, modelul se vede in fotografii, sunt pe 16'' si au ET-30.

Cand sunteti martori la asemenea incidente, sunati la 112. Urmatoarea victima puteti fi chiar voi.

 

28547527_1835530743155833_247374272_o.thumb.jpg.ab7c288cc1307bd9a74737697b54c3d4.jpg

 

28238827_1997171720532871_3002345226883156229_o.thumb.jpg.89426acb737bda1fa44fc72afb502a87.jpg

 

21740988_1549335571794152_4660056766356850310_o.thumb.jpg.973a9127fb35caade3c260619e32b00e.jpg

 

13450738_1125318304195883_6990270990047385633_n.jpg.ecbf4ef51e05d9e82367dc6749e22796.jpg

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope + jante

 

Capul sus colega, sigur ti se va intampla candva ceva bun, care va compensa pierderea si umilinta.

Editat de giorgel

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope + jante

 

Nu era bine să cadă Patrolu' pe ei ... să auzi hărmălaie şi zarvă prin parcare ... să găseşti 1-2 jepaţi din ăştia, prinşi pe sub maşină?

 

Da-le-ar Dumnezeu roţi din ăstea pe maşina mortuară care-i va duce pe ultimul drum!

All-Wheel Drive - it`s all we'll drive! lllllll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope + jante

 

Iti donez eu 4 jante pe 15 de Nissan. Intoarse cu ET -60.

 

Multumesc fain pentru suport, deocamdata sunt OK.

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope + jante

 

prizoane antifurt. nu sunt infailibile, dar descurajeaza. la mine au fost probabil 2, ca au desurubat un nr egal de prizoane de la 2 roti si au abandonat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope + jante

 

Am un Cherokee ZJ Orvis cu jante originale .Saptamana trecuta pe viscolul ala mi-au incercat si mie rotile. Am avut noroc ca fiecare piulita are un capac de tabla si daca nu stii, crezi ca sunt prezoane.Rezultatul:

La trei roti patru piulite stricate si un prezon rupt.

Culmea este ca de vreo trei saptamani masina a fost mutata la 10m dupa unghiul camerei.

 

Am zis ca "na asta e...mi-a venit randul dupa douazeci de ani de pauza " (cand am ramas fara doua roti la o Dacie berlina.)

Editat de Yoghi

Am in curte un englez si un american

:F

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope + jante

 

Da Yonutz, cred ca ai dreptate. Au venit pregatiti si asemenea roti sau jante nu le pui pe Passat sau Opel Astra. Cu toate astea insa ... fac ce fac si tot ajung la statul roman si politicienii de :ce.

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope + jante

 

Imi pare rau cind aud asa ceva si sper sa treci peste asta, desi o sa-ti lase o amintire nu tocmai frumoasa. Mai ales cind autoritatile competente (politia, etc) n-au sa miste nici un deget in a te ajuta.

 

Yonutz are mare dreptate. Rotile plecat-au "pe comada". Mie cind mi-a disparut Hilux-ul mi s-a spus din start ca masina "a fost comandata" de cum a trecut granita in Bulgaria... (scuze de off-topic!!!).

 

Inca o data... fii tare ca viata-i faina si... Don't worry, be happy!

........ A Woman's Rule of Thumb: If it has tires or testicles,You're going to have trouble with it. ......... :2dr

... For men: Any hobby with tits or wheels will leave you broke...:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope + jante

 

Eu sunt siderat de cand am vazut pozele pentru ca initial, din primele randuri citite, ma gandisem ca ti-au fost furate rotile de unde erau depozitate, dar, ulterior, dupa vederea Nissan-ului urcat pe butuci, m-a luat cu ameteli pentru ca intotdeauna m-am gandit ca furatul rotilor de pe un 4x4 masiv e foarte dificil (hi-lift, cel putin doi oameni, timp mult, etc....) !

 

Imi pare rau pentru nefericitul eveniment.....

 

Crapa-le-ar inima in ei la urmatorul furt !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope + jante

 

Imaginea de ansamblu este insa de un ridicol aproape macabru...

Camere de supraveghere nu pot pune, ca stau la parter, am o vita de vie care nu are nici un scop, dar nu pot sa o tai ca innebunesc vecinii (masuta cu scaunele de sub ea aflate la 1metru de fereastra mea le-a scos primaria la solicitare). Nici un vecin nu doreste sa puna camerele la balconul sau, desi DRV-ul si camerele le-as suporta eu. Pe stalpi nu le putem fixa, ca nu sunt proprietatea noastra.

Culmea, daca totusi as monta camere undeva, nu Politia, ci parazitii locali ar fi cei care ar veni si m-ar incalta cu amenda consistenta - nu am voie sa am camere pe domeniul public. Trebuie autorizatie si proiect de la firma autorizata - lucru pe care iarasi nu sunt dispus sa-l platesc singur. Nu pot sa pun o singura camera, ca masinile se parcheaza care cum/unde apuca. Inutilii locali sunt ceva de speriat. Multi, gramada, echipati, dotati - politistii adevarati au fost lasati pe dinafara.

 

PS. Echipajele in Craiova se compun dintr-un politist si un jandarm - lipsa de personal. Unii au iesit la pensie, altii au plecat pur si simplu din sistem, in fond ... stiu cazuri si situatii multe, lucrez destul de indeaproape cu Politia si Jandarmeria si le stiu pasurile. Eu nu am o problema cu Politia, ci cu inutilii locali. Inutili care nu patruleaza, dar vin in control sa vada da ai vigneta de parcare pusa in parbriz. Daca nu e pusa, amenda. M-au amendat, ne judecam. Am ajuns la recurs, cu speranta ca la instanta superioara nu este "gheata la mal".

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope + jante

 

Imi dau si eu cu parerea..... plateste un anunt la postul de radio local unde sa faca publice seriile de la anvelope (presupunand ca mai ai factura). Cauta un amic care frecventeaz targurile... sa stea cu ochii pe acolo. Incearca sa faci cat mai multa vilva in cercurile de off-road... Ceva imi spune ca sunt "comandate" acolo ... local.

Din treaba asta ar tb sa invaram toti ceva.... iar cel care a dat comanda.... sa nu creada ca... nu poate fi si el facut!

.... orice supraapreciere duce la dezamagire.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope + jante

 

Imi dau si eu cu parerea..... plateste un anunt la postul de radio local unde sa faca publice seriile de la anvelope (presupunand ca mai ai factura). Cauta un amic care frecventeaz targurile... sa stea cu ochii pe acolo. Incearca sa faci cat mai multa vilva in cercurile de off-road... Ceva imi spune ca sunt "comandate" acolo ... local.

Din treaba asta ar tb sa invaram toti ceva.... iar cel care a dat comanda.... sa nu creada ca... nu poate fi si el facut!

 

Din pacate nu am seriile, factura o am ... dar degeaba. Magazinul de unde le-am cumparat zice ca nu are seriile (desi anvelopele beneficiaza de garantie). Sunt prea obosit sa ma mai cert cu ei ... energia si nervii care-i mai am disponibili, ii canalizez catre prevenirea in viitor a unor asemenea evenimente. La viitoarele anvelope o sa le notez seria.

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope + jante

 

Ce grozavie ! :cr3 sincer imi pare rau de ce ai patit. Faze de-astea am vazut in filme dar nu credeam sa fie posibile in ziua de azi si pe la noi.

Editat de Astral

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare