Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Radiatorul de MKII 1994-1997 se potriveste la MKII '99?


shopy

Postări Recomandate

Salut! Desi nu am deloc probleme cu incinsul motorului, preventiv vreau sa pun radiator nou, preferabil mai bun decat cel original, vasco nou (tre' sa vina) si un indicator electronic pentru temperatura antigelului. Am gasit pe ebay un radiator din aluminiu, putin mai mare decat originalul, doar ca vanzatorul nu e sigur daca se potriveste la mk2 1999 evazat. Aici va cer parerea, s-ar potrivi?

Radiatorul cu pricina e asta:

https://www.ebay.co.uk/itm/42MM-TWIN-CORE-ALUMINIUM-SPORT-RADIATOR-FOR-MITSUBISHI-PAJERO-SHOGUN-2-5-2-8-TD/351963996488?hash=item51f2b06148:g:ukIAAOSwQYZWzGxo

E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Radiatorul de MKII 1994-1997 se potriveste la MKII '99?

 

Raspund tot eu: radiatorul difera la prindere in partea de jos, s-a modificat si montat cu succes. :dr2

  • Like 1
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 luni mai târziu...
Salutare

Ești mulțumit de raidator ?

 

Salut, da. Insa retine ca nu am avut probleme gen supraincalzire nici inainte!

E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, e cel stock, a fost doar curatat temeinic la interior si m-am asigurat ca micul ventilator de dedesupt e functional!
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare