Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Head Unit Patrol Y61


sorin

Postări Recomandate

Re: Head Unit Patrol Y61

 

Din cate stiu maximul care intra este un 2DIN. In functie de producatorul HU vei avea nevoie de rama adaptoare sau nu - ca sa acoperi frumos spatiul dintre bord si HU

 

Vezi ce diagonala inseamna 2DIN si cam aia este

 

In ceea ce priveste compatibilitatea cu telecomanda de bord...singura sansa este sa iei un HU de la acelasi producator ca cel al HU OEM si sa speri ca ai noroc. Altel, slabe spre nexam sanse. Ce ai OEM, Clarion ?

Editat de Norian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Head Unit Patrol Y61

 

Da, Clarion...dar am aruncat bani si pe un Alpine ICS-X8 care nu are cablu adaptor pentru telecomanda de Patrol (are pentru o sumedenie de alte masini, dar nu Patrol).

Iar la Clarion am sunat distribuitorul din Romania, el vinde doar HU, cablurile interfata intre HU si telecomanda trebuie sa caut in alta parte si nu-mi garanteaza ca voi gasi.

Editat de sorin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Head Unit Patrol Y61

 

Pentru cablu vezi Ebay si Alibaba, dar nu vei avea garantata compatibilitatea intre telecomanda gandita sa comunice cu Clarion si HU Alpine pe care l-ai luat, va fi trial&error test cand o vei primi.

 

Sau returnezi Alpine-ul si iei un Clarion :wink:

 

Oricum esti fericit ca ai comenzi volan la Patrol

 

Scuze de OT, dar sa te intreb daca tot suntem aici: la Patrolul tau 2008, ai si ESP sau ESC ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare