Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Distributie jeep wrangler din 2008 motor 2.8 crdi


blondan2007

Postări Recomandate

Re: Distributie

 

Buna seara la un jeep wrangler din 2008 motor 2.8 crdi stie cineva la cati km se schimba distribuția sărind peste faptul ca ar avea depășiți 5ani cat ii garanția curelei ma intereseaza km

 

Cine zice ca cureaua ar avea 5 ani garantie ? :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Distributie

 

Poi si atunci cat are garantie daca nu faci km si cand iese din fabrica ma gandesc ca are mai mult de 70 de mii

 

 

Pentru o masina din 2008 nu cred ca mai este cazul sa discutam de garantie la distributia originala

 

Recomandare: in cazul achizitiei unei masini SH la care nu ii cunosti deloc istoricul de service ,primul lucru pe care trebuie sa il faci este sa intri intr-un atelier si sa faci toate verificarile in modul cel mai serios dupa care schimburile de consumabile inclusiv distributia . Normal ca aceste lucrari vor creste imediat valoarea masinii

Editat de alin-jeep
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Distributie

 

Poi si atunci cat are garantie daca nu faci km si cand iese din fabrica ma gandesc ca are mai mult de 70 de mii

 

Depinde cum a fost cumparata si ce scrie pe certificatul de Garantie: ori garantie 100.000 KM fara limita de ani... ori 2 ani fara limita de KM .... pe vremea aia le vindea Tiriac.

 

distributi a o schimbi daca are 70.000 km.... recomandabil 60.000 - 70.000 , acum depinde si pe unde a zburdat masina ..... ca sunt cazuri cu distributie de schimbat si la 20.000 .....

 

- cureaua e consumabila si nu iti intra in garantie ca si multe alte chestii de cauciuc.... - ca sa nu iti explic ca prin definitie cauciucul este un material amorf care se deterioreaza in timp ( se coace ).

Editat de worldscape

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Distributie jeep wrangler din 2008 motor 2.8 crdi

 

Dupa mine mult mai usor mecanicul imi este prieten si l am ajutat in 3 ore lucrat lejer i am dat cheie dupa ce dai jos difuzorul de la radiator si vascocuplajul ai loc berechet:grin:

 

Ai pus si pompa de apa ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare