GTC Auto Shop
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Afisez rezultatele 11 la 15 din 15

Data Inscriere
    Aug 2008
    Varsta
    36
    Masina
    Nissan Terrano 2,7 TD R20 , Nissan Patrol RD28T Y61

Implicit Re: SUV vs SUV - Duster e praf! (*Dust-er)

Nu mi-au placut niciodata suv-urile sau crosoverurile ce or fi astea din filmulet. Mi se par urate si inutile. Nu am , nu am avut ...
    Dar asa o parere, nu ar fi fost mai corect daca pilotajul ar fi fost facut de acelasi pilot pe toate cate au fost ? Poate ca nu ... un cunoscut ce este pilot zicea ca cu cat face acelasi traseu merge tot mai tare , ca il stie mai bine .... tot mai tare pana unde ? Pana la un timp x sub care acea distanta nu mai poate fi parcursa mai rapid cu un vehicul y. Cam asta ar fi.
    Last edited by Astral; 15th March 2018 at 23:22.
    Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
    Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Apr 2016
    Varsta
    40
    Masina
    City Mudster

Citat Postat original de Irod Vizualizare Mesaj
    Nu mi-au placut nici o data suv-urile sau crosoverurile ce or fi astea din filmulet. Mi se par urate si inutile. Nu am , nu am avut ...
    Dar asa o parere, nu ar fi fost mai corect daca pilotajul ar fi fost facut de acelasi pilot pe toate cate au fost ? Poate ca nu ... un cunoscut ce este pilot zicea ca cu cat face acelasi traseu merge tot mai tare , ca il stie mai bine .... tot mai tare pana unde ? Pana la un timp x sub care acea distanta nu mai poate fi parcursa mai rapid cu un vehicul y. Cam asta ar fi.

Exact... si eu am fantezia asta demult, ca la competitiiile auto (formula 1, Rally, etc) - acelasi pilot sa conduca toate masinile ;)

Data Inscriere
    Aug 2008
    Varsta
    36
    Masina
    Nissan Terrano 2,7 TD R20 , Nissan Patrol RD28T Y61

Citat Postat original de Cain Vizualizare Mesaj
    Exact... si eu am fantezia asta demult, ca la competitiiile auto (formula 1, Rally, etc) - acelasi pilot sa conduca toate masinile ;)
    cam asa. Si la offroad treaba asta ar putea ajuta la evaluarea corect ( mai corecta ) a avantajelor unei masini in fata alteia intr-o anume situatie data in teren.
    Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
    Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Apr 2016
    Varsta
    40
    Masina
    City Mudster

Citat Postat original de Irod Vizualizare Mesaj
    cam asa. Si la offroad treaba asta ar putea ajuta la evaluarea corect ( mai corecta ) a avantajelor unei masini in fata alteia intr-o anume situatie data in teren.
    Cand am testat anveope AT am avut mari dureri de cap cum sa diferentiez teste in offroad cat mai echitabil. Astfel in general testam la punct fix intre 2 masini ca rotile sa plece exact din aceeasi groapa... si chiar si asa scurmarea pamantului facea diferente destul de mari. Deasemenea mai testam plecare de pe loc in panta, chinuiam ambreiaje insa vedeam cine si la ce grad musca si urca, etc. Daca esti intereasat si aplicabil doar la SUVuri usoare iti atasez un clasament AT. Faza e ca cu cat masina creste in greutate sau dimensiunile anvelopei cresc, se schimba si notele.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	AT Chart.jpg‎ 
Views:	61 
Size:	147.6 KB 
ID:	287215  
    Last edited by Cain; 15th March 2018 at 13:13.

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    50
    Masina
    Nissan Terrano II

Sa nu uitam ca pe partia aceea, caii putere multi probabil sunt chiar "daunatori", rupi aderenta imediat ce i-ai dat un pic de gaz, deci avantaj Duster. In rest, diferenta o fac, dupa mine, in ordine - cauciucurile si pilotul.
    Toate cle bune.
    Nissan Terrano II SGX - 2.4i - 1994- SWB -

NISSAN DRIVER

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12