Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

SUV vs SUV - Duster e praf! (*Dust-er)


Cain

Postări Recomandate

SUV vs SUV in Elvetia.

Duster 2 de showroom 1.6 benzinar condus de Leo Schnyder - info@garageschnyder.ch

 

Evident tot ce se spunea rau despre Duster a fost confirmat si recomand acest video in special celor care au prevazut aceste rezultate. Masochismul nostru intelectual si sila fata de national este razbunata.... este cat se poate de perceptibil dezgustul fin si putin socat al prezentatorilor la final.

 

https://www.facebook.com/carplanetgalliker/videos/403224736766106/

Editat de Cain
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SUV vs SUV - Duster e praf! (*Dust-er)

 

SUV vs SUV in Elvetia.

Duster 2 de showroom 1.6 benzinar condus de Leo Schnyder - info@garageschnyder.ch

 

Evident tot ce se spunea rau despre Duster a fost confirmat si recomand acest video in special celor care au prevazut aceste rezultate. Masochismul nostru intelectual si sila fata de national este razbunata.... este cat se poate de perceptibil dezgustul fin si putin socat al prezentatorilor la final.

 

https://www.facebook.com/carplanetgalliker/videos/403224736766106/

 

Schreckliche schweiz deutsch ! Tare greu inteligibil .

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SUV vs SUV - Duster e praf! (*Dust-er)

 

Tare ciudata elvetiana asta, pare germana amestecata cu maghiara. Pacat ca nu deslusim ce zic decat din tonalitate si dictie.

Chiar si Dusterul vechi se descurca binisor. Apropo Dusterul nou diesel pe dyno are 119.3 cp.

Tare sunt curios daca a avut ESP on sau Off

28619570_295410610989058_4753479634604008751_o.thumb.jpg.279b03a2d0219de03a28bbbb078303c4.jpg

28617216_295410607655725_4091166226325820819_o.thumb.jpg.7f488a1e8cd838c040b5863acdaf27c3.jpg

Editat de Cain
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SUV vs SUV - Duster e praf! (*Dust-er)

 

Nu exista elvetiana ... , e limba germana dialect , cuvintele se scriu la fel , dar nu stiu cum ies asa din gatlejul lor :ha:. Nu exista nici o asemanare intre limba maghiara si germana. Origini diferite. Problema e ca ei stiu vorbi hoch deutsch dar nu o fac :grin: decat daca ii rogi .

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SUV vs SUV - Duster e praf! (*Dust-er)

 

:ha: astia, elvetienii E un fel de nemti moldovenesti :ha:

Dusterul nou este ok, dar frate...19000+ E pentru o singura varianta cu clima....poate suntem noi romanii prea saraci.

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SUV vs SUV - Duster e praf! (*Dust-er)

 

Pai romanul mai sarac un pic nu are voie clima, de asta am avut si inca am boala pe ei chiar daca am Duster, nu le suport politica asta a lor comerciala unsa cu kk frantuzesc.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SUV vs SUV - Duster e praf! (*Dust-er)

 

nu e bine domne!!!

presiunea in pneuri nu e egala, nu are nici un autocolant pe acolo plus ca nu stim cu ce ulei merge... si care e componenta de carbon absorbita pee acolo ca sa nu mai spun ca partia aia e distrusa... asa ceva ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SUV vs SUV - Duster e praf! (*Dust-er)

 

Nu mi-au placut niciodata suv-urile sau crosoverurile ce or fi astea din filmulet. Mi se par urate si inutile. Nu am , nu am avut ...

Dar asa o parere, nu ar fi fost mai corect daca pilotajul ar fi fost facut de acelasi pilot pe toate cate au fost ? Poate ca nu ... un cunoscut ce este pilot zicea ca cu cat face acelasi traseu merge tot mai tare , ca il stie mai bine .... tot mai tare pana unde ? Pana la un timp x sub care acea distanta nu mai poate fi parcursa mai rapid cu un vehicul y. Cam asta ar fi.

Editat de Astral

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SUV vs SUV - Duster e praf! (*Dust-er)

 

Nu mi-au placut nici o data suv-urile sau crosoverurile ce or fi astea din filmulet. Mi se par urate si inutile. Nu am , nu am avut ...

Dar asa o parere, nu ar fi fost mai corect daca pilotajul ar fi fost facut de acelasi pilot pe toate cate au fost ? Poate ca nu ... un cunoscut ce este pilot zicea ca cu cat face acelasi traseu merge tot mai tare , ca il stie mai bine .... tot mai tare pana unde ? Pana la un timp x sub care acea distanta nu mai poate fi parcursa mai rapid cu un vehicul y. Cam asta ar fi.

 

 

Exact... si eu am fantezia asta demult, ca la competitiiile auto (formula 1, Rally, etc) - acelasi pilot sa conduca toate masinile ;) :dr2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SUV vs SUV - Duster e praf! (*Dust-er)

 

Exact... si eu am fantezia asta demult, ca la competitiiile auto (formula 1, Rally, etc) - acelasi pilot sa conduca toate masinile ;) :dr2

 

:h5 cam asa. Si la offroad treaba asta ar putea ajuta la evaluarea corect ( mai corecta ) a avantajelor unei masini in fata alteia intr-o anume situatie data in teren.

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SUV vs SUV - Duster e praf! (*Dust-er)

 

:h5 cam asa. Si la offroad treaba asta ar putea ajuta la evaluarea corect ( mai corecta ) a avantajelor unei masini in fata alteia intr-o anume situatie data in teren.

 

Cand am testat anveope AT am avut mari dureri de cap cum sa diferentiez teste in offroad cat mai echitabil. Astfel in general testam la punct fix intre 2 masini ca rotile sa plece exact din aceeasi groapa... si chiar si asa scurmarea pamantului facea diferente destul de mari. Deasemenea mai testam plecare de pe loc in panta, chinuiam ambreiaje insa vedeam cine si la ce grad musca si urca, etc. Daca esti intereasat si aplicabil doar la SUVuri usoare iti atasez un clasament AT. Faza e ca cu cat masina creste in greutate sau dimensiunile anvelopei cresc, se schimba si notele.

1064133727_ATChart.thumb.jpg.235549d24d8009fa4473bd39103642ab.jpg

Editat de Cain
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: SUV vs SUV - Duster e praf! (*Dust-er)

 

Sa nu uitam ca pe partia aceea, caii putere multi probabil sunt chiar "daunatori", rupi aderenta imediat ce i-ai dat un pic de gaz, deci avantaj Duster. In rest, diferenta o fac, dupa mine, in ordine - cauciucurile si pilotul.

Toate cle bune.

Nissan Terrano II SGX - 2.4i - 1994- SWB - Strajerul

NISSAN DRIVER

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare