Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Scut motor


ismetoz

Postări Recomandate

Buna ziua ,nu am scutul sub motor şi doresc s al konfectionez eu personal din tabla de 3 mm ,are cineva desenul tehnic care cuprinde dimensiunile şi orificiile de montar .Multumesc anticipat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Scut motor

 

Desi este pe forum, dar nu dau acum de thed-ul respectiv despre scuturi (postez de pe tel) pun ce am facut eu https://forum.club4x4.ro/showthread.php?68433-masina-mea-TD4-2001-jurnal-probleme-prezente-si-viitoare&p=781912&viewfull=1#post781912

Aluminiul se comporta altfel la impact... fata de tabla (ca sa nu mai vb de greutate). Dimensiunile... doar cand ajung acasa (de Paste)

.... orice supraapreciere duce la dezamagire.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Scut motor

 

Ms am vazut postarea ,am citit dar neavınd dimensiunile de asta am scris.m am gındit daca a confectionat cineva e posibil masurare şi postare m am gındit ,e cineva aici ın İstanbul le confectioneaza din aluminiu din cıte am ınteles,daca nu gasesc cumva dimensiunile de nevoie o sa cumpar ,fiind mecanic de meserie daca aş avea dimensiuni pot confectiona cu uşurinta din otel sau aluminiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare