Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Toyota Surf ...un fel de rosu


Postări Recomandate

ptr ca m-am hotarat sa vand marele indian....ceva trebuia sa vina in locul lui :grin:

 

ptr ca Toyota nu am avut am zis sa incerc si cu asta.....musai cutie de viteze mecanica acceptabila ca taxe...destul de mare incat sa pot dormi in ea cu tot cu bagaje...etc

 

s-a calificat cu brio dracovenia asta de Surf...rosie...sau ce drac de culoare e...or sa zica astia de la RAR in 19 aprilie:ha:

 

inca nu am nr rosii la ea...dar i-am umplut portbagajul cu...uleiuri...chit de distributie.....filtre...si ce-i mai trebuie sa nu se faca de ras la aia de la RAR

 

doua poze cu animala :grin:

20180317_140341.jpg.fa24cd544dc07f4c4bf1f4c2168af363.jpg

20180317_143254.jpg.ebfbe4fc43b088e39638481597b5b5df.jpg

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota Surf ...un fel de rosu

 

Arata bine pitica, chiar si cu visiniul ala. Pacat ca nu ai gasit cu volan pe partea stanga. Mie mi-a luat 4-5 luni sa gasesc un 4Runner bun...

Sa o stapanesti sanatos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota Surf ...un fel de rosu

 

de adaptat...ma adaptez usor....deocamdata azii-am pus nr rosii

 

de maine trebuie sa-i fac rost de stergatoare noi ptr ca mersul in conditii de ninsoare cu stergatoare duse este sport extrem....trebuie sa-i schimb uleiurile in motor ptr inceput ....cu filtre si toate alea...trebuie anulata tampenia de imobilizator....o revizie ca la carte ptr placute saboti...rulmenti

si dupa astea la drum....si din cate am vazut Sulverstone pe 31 au un pret digerabil...pun la socoteala si un set de gume de scandal

 

a...si printre picaturi vreau sa schimb chinezaria din botul ei cu Superwinch-ul de pe marele indian

 

una peste alta imi place senzatia din ea la condus pe asfalt :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Toyota Surf ...un fel de rosu

 

se pare ca motoarele de la Toyota nu se dau in vant dupa presiune de ulei mare :grin:

 

azi am testat turbo timer-ul si isi face treaba asa cum trebuie....suspenia e cam moale...dupa gustul meu....deja caut ceva de la Bilstein :grin:

 

senzatia la volan ...de toti banii.....ma simt ca in camion :ha:

 

imi caut gume de scandal...oscilez intre Silverstone si Maxxis Trepador:id

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota Surf ...un fel de rosu

 

ieri am avut nevoie de ceva nisip prin curte...am aruncat vreo cateva galeti mari in masina...o iopata...si cap compas raul Barsa....toate bune si faine...da materialul care imi trebuia mie era pe partea cealalta a apei...ce fac?......fara prea multe ganduri ma joc cu schimbatorul ala mic...si inainte prin apa rece...un pic tulbure...si degraba curgatoare la vale:grin:....am avut ceva emotii da a trecut roscata pe malul celalat fara probleme...am umplut galetile cu ce mi-a trebuit....si retur catre casa....da de tura asta...malul celalalt era cam drept...si cu mult pietris....deci...am avut un pic de emotii :grin:

 

se pare ca animalul asta visiniu stie ce face cand e pe Low.....chiar daca are motorasul asta mic de 2.4

 

in alta ordine de idei...urmatorul must have la masina va fi relocarea aerisitoarelor de la punti si cutie de viteze undeva sus in compartimentul motor si fabricarea/montarea unui scut la motor+dif fata.....sunt cateva chestii delicate pe acolo si nu as vrea sa vad cat rezista in teren fara scut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota Surf ...un fel de rosu

 

Sa nu te miri la vara cand fierbe motorul/crapa chiulasa, pentru stilul tau de 30 ai nevoie

 

:old la el nu fierbe, nu crapa.....

Sau o face la secret....intr-un colt ,nestiut de nimeni....

 

Te puup, am auzit ca eu iti trimit clienti si fac lobby gratis si tu ma lauzi cu offroadul de taste .Si ca tot sunt nevorbit,te mai bag in seama pe aici.....

PS : clientu-i multumit,da' el mere cu benzina + gaz.... nu cu porcu lesinat.

 

 

Bah, ce-i adevarat este - frumoasa masina. Restul sunt detalii si rautacisme de om cu Duster fara reductor.

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota Surf ...un fel de rosu

 

Stiu ca adevarul doare :grin:, nu am ascuns niciodata ce cred, ce simt, in rest multumesc de reclama :h5, (nu) o sa mi revizuiesc comportamentul, dau cu drag o bere cand ne vedem :x, fac si mea culpa daca se contraargumenteaza :grin:, sper ca nu am dezamagit increderea acordata, sau cuvintele bune spuse, multumesc

 

Dupa cateva 24 pe acest tip si model de masina pot spune cu incredere ca nu i ce trebuie, ok de zi cu zi, de asfalt, de plimbare, cand deja pui roti si incepi sa te dai in teren serios, incepe si da cu rest, nu zic ca nu merge, ci doar ca nu i pentru stilul initiatorului topicului :ha:

Ultimul pe 35 ce l am avut, tot 24 :grin:

Sa ne revedem cu bine :h5

 

1239747544_astai.thumb.jpg.c98c7fadeb1562fc9009fb8ec6084fbe.jpg

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota Surf ...un fel de rosu

 

ramane pe gume de 31....pana moare...dupa...3.0 si gume mai mari :grin:

 

RZV-ule....vestile bune vad ca merg repede ...poate mai apuc sa te si vad la fata

Editat de Marius C alias Turagmes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare