Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfat achizitie Terrano 2 sau / versus....?


Adrian D.

Postări Recomandate

Re: Sfat achizitie Terrano 2 sau / versus....?

 

Buna seara din nou.

Vreau sa va multumesc tot ajutorul dat. In mod sigur fara sfaturile voastre nu as fi avut niciodata certitudinea ca fac alegerea care trebuie, si cel mai probabil as fi avut una gresita.

 

Pacientul la proba fizica s-a prezentat clinic sanatos, cupleaza ce trebuie, reduce ce trebuie, nu curge si nu fumega nimic pe nicaieri. Cam agata nitel intr-a I-a iar ambreiajul si frana tin oleacuta cam jos, dar asta era de asteptat la varsta dumisale.

 

Drept urmare momentan sta cuminte cu botul nitel cam in strada ca n-a incaput chiar tot in locul de parcare de la bloc (multumesc pe aceasta cale primariei pentru copacei plantati cum scapa cioara nuca din cioc).

 

Ca o nota amuzanta, in timpul probei cel care-o vindea imi aduce "ceva lasat fostul proprietar, ca n-a mai apucat sa schimbe la directie" si apare fix cu piesa indicata de NICU 007 mai devreme in topic.

Tacanitul ala apare intr-adevar la bracare maxima dar inafara de test nu s-a mai auzit.

Alte zgomote suspecte nu are, dupa cum, din cate imi dau eu seama, nu are nici LSD.

 

Altfel cum se termina weekendul il bag la gresat si schimbat de zemuri si ceva curele cam imbatranite ( la sfatul mecanicului) si revin pe-aici cu noutati, gume si troliu.

 

Inca o data va multumesc. Sunteti un grup de oameni al naibii de misto!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie Terrano 2 sau / versus....?

 

In mod normal toate astea au LSD pe spate, ca nu prea simti ca functioneaza e alta poveste...

E punte din 3 bucati, asa era a baiatului, avea LSD, ar trebui sa fie o eticheta pe carcasa care te atentioneaza ce ulei sa pui.

Verifica sa stii ce ulei sa pui in dif.

Verificarea la astea e simpla, ridici masina, scoasa din viteza si invirti de o roata spate, daca cealalta se invirte in acelasi sens ai LSD.

Editat de Ion_Bumbu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie Terrano 2 sau / versus....?

 

Salut.

Azi am facut cu niste prieteni o preumblare pana la Tabla Butii cu urcare din Slon si intoarcere pe la barajul Maneciu. Agregatul s-a comportat in parametri cu toata lejeritatea traseului curat si uscat ca la nufaru' (sus in creasta am gasit parcat un Renaullt Clio). Am incercat eu niste pante inierbate mai acuzate, macar sa zic ca nu m-am suit acolo degeaba si sa impresionez asistenta la fel de p'afarista ca si mine dar asta cam tot.

Oricum pot sa spun ca nu exista bube pe care sa nu le fi observat la cumparare.

 

Din pacate, perfect fara legatura cu subiectul, am reusit cumva sa fac sa se blocheze usa din spate (trapa de la portbagaj) si acus nu se mai poate deschide. Cum atunci cand am cumparat-o mergea brici, nu pot invinui altceva decat soarta vrasmasa sau ceva greseala de exploatare cand am incarcat bagajele. Pe scurt, se aude cum motorul de la centralizata trage de ea si pacane incercand s-o deschida dar nu se intampla nimic.

As desface-o sa-i indes niste WD40 dar nu stiu pe unde s-o abordez si manualul nu e concludent...iar suruburi din care sa desfac fata de usa nu vad...A mai avut careva baiul asta?

Seara frumoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare