Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Posibilitati de modificare X-90


AdrianPop

Postări Recomandate

In primul rand, un scurt intro despre mine. Anul trecut am achizitionat un Duster, deoarece imi placea ideea unui 4x4 capabil, sa ajung unde vreau si cand vreau. O data cu timpul, acel "unde vreau" e cam limitat.

 

Tocmai de aceea, sunt in cautarea unei masini de offroad dedicat. Nu va ganditi la offroad extrem, ci coclauri.

O masina cu MT-uri, troliu si scutiri ar fi mai mult decat de ajuns pentru ceea ce vreau.

 

Bugetul ar fi de maxim 5000 EUR pentru o masina plus ceva echipari de inceput.

 

Imi place foarte mult X-90, e practic vitara in alta caroserie. Costul masinii este de 1900-2500 si de restul pot face modificari: kit inaltare, troliu, mt/simex, revizie, manopera.

 

Alternativa e Jimny. Am mers cu unul inaltat, foarte fain, dar unul bun e cam 4000-4500 (fara prea multa rugina) si cam sare de buget.

 

Precizez ca masina nu va fi folosita ca masina principala, sper sa faca 2-300km/luna, maxim :)

 

As vrea parerea legata de X-90: usurinta modificarilor, service-uri in Iasi (daca sunt), probleme aparute.

 

Multumesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare