GTC Auto Shop
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Afisez rezultatele 11 la 14 din 14
    Moderator Land Rover
    Data Inscriere
    Apr 2008
    Varsta
    51
    Masina
    Discovery 2 Td5 '00 manual, Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 4x4 '03

Implicit Re: Rr evoque cutie automata - smuceste

Daca ar fi fost ar aparea in cartea de service...sau daca nu are asa ceva si asa e de cand ai cumparat-o inseamna ca i-ai facut o bucurie fostului proprietar care si-a batut joc de ea apoi a scapat de ea ...cati km avea la bord cand ai luat-o?
    NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Oct 2017
    Varsta
    20
    Masina
    Range Rover Evoque

118 000 , iar acum are 148 nu stiu sigur daca smuceste , se simte un soc cand mut din p-d , d-p (asta inseamna smucit ?)

Data Inscriere
    Feb 2017
    Varsta
    37
    Masina
    LR Freelander TD4 (2004)

Din P-D si invers insemna ca masia sta pe loc. Nu stiu cum e la LR, dar la Golful DSG pe care il am,se simte o usoara smuncitura din P-D.
    Un sfat despre cutia automata era ca atunci cand opresti in panta sa tragi frana de mana, sa o lasi in N sa se "aseze" si apoi sa o pui in P.

Data Inscriere
    Oct 2017
    Varsta
    20
    Masina
    Range Rover Evoque

in mers nu se simte ca schimba decat cand o turez tare cand plec dupa loc din a 2-3 la 4200 ture se simte ceva cand schimba ,
    am sunat la reprezentanta si m-au programat pe 7 mai si cica s-ar putea sa mi-o tina 2 zile si din cate am auzit eu resoftarea se face in 1-2 ore ..

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12