Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Rr evoque cutie automata - smuceste


Costy420

Postări Recomandate

Salut prieteni detin un rr evoque 2014 2.2 td4 automat 9 +1 , cred ca am o problema cu cutia automata

cand mut din P - D , D - P , R - P , P - R SE SIMTE CEVA CA SI CUM AR SMUCI (SCHIMBUL DE UNEL + FILTRU FACUT ACUM 20 000 KM) CE AR PUTEA FI ? E GRAV ? tin sa mentionez ca smuceste asa de cand am luat-o

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rr evoque cutie automata - smuceste

 

La astea din 2014 era o probema de fabricatie cu dicerse simptome, a fost un recall mare pe tema asta, in special pt cele din China ca de acolo au venit plangeri multe dar de Romania nu vorbeste nimeni, daca nu exista jocuri prin cardane cred ca ar trebuie o resoftare pe managementul cutiei...si asta se poate doar la reprezentanta

 

https://www.reconautogearbox.co.uk/blog/land-rover-recalls-36500-evoques-over-faulty-gearbox/

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rr evoque cutie automata - smuceste

 

Habar nu am...asta numai ei stiu si la ei totul e scump cu toate ca ar trebui s-o faca gratis ca la recall

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rr evoque cutie automata - smuceste

 

Din cate am inteles la resoftare te pune sa semnezi ca daca se arde un modul il vei plati din buzunarul tau .. (3500 lei)

 

Poate cand ceri tu, de capul tau resoftarea! In mod normal, la o rechemare, totul se face gratuit, daca nu s-a mai umblat la soft pana atunci!

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rr evoque cutie automata - smuceste

 

+1^^^, nu trebuie sa ceri resoftare ci sa insisti sa ti-o resofteze ca la altii pe recall sa nu te simti discriminat fata de chinezi :wink:

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rr evoque cutie automata - smuceste

 

Daca ar fi fost ar aparea in cartea de service...sau daca nu are asa ceva si asa e de cand ai cumparat-o inseamna ca i-ai facut o bucurie fostului proprietar care si-a batut joc de ea apoi a scapat de ea ...cati km avea la bord cand ai luat-o?

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rr evoque cutie automata - smuceste

 

Din P-D si invers insemna ca masia sta pe loc. Nu stiu cum e la LR, dar la Golful DSG pe care il am,se simte o usoara smuncitura din P-D.

Un sfat despre cutia automata era ca atunci cand opresti in panta sa tragi frana de mana, sa o lasi in N sa se "aseze" si apoi sa o pui in P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rr evoque cutie automata - smuceste

 

in mers nu se simte ca schimba decat cand o turez tare cand plec dupa loc din a 2-3 la 4200 ture se simte ceva cand schimba ,

am sunat la reprezentanta si m-au programat pe 7 mai si cica s-ar putea sa mi-o tina 2 zile si din cate am auzit eu resoftarea se face in 1-2 ore ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...
Salut. Am un Range Rover Evoque 2.2 TD4 care in mers la schimbarea vitezelor aceasta smucește ... cutie automata 9 trepte . Mașina an de fabricație 2015. Am fost cu ea la Range Rover Pipera și au făcut update de soft contra cost , acum sa vedem cum se mișcă ....bineînțeles și revizie la 50k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare