Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Daihatsu Rocky- newcomer


Gameness

Postări Recomandate

Re: Daihatsu Rocky- newcomer

 

Salut, de curand Feroza si gasit companie . Exista in zomna de sud vreun posesor de rocky cu care sa schimb doua vorbe?

 

Este Ignis de pe forum care are un Rocky 1, dar el are motor swap de vm. Ce rocky ti-ai luat? Are arcuri foi fata sau bascule?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Daihatsu Rocky- newcomer

 

Multumesc, e clasicul 2,8 td cu intercooler. Inca mai caut documentatii, as vrea sa ii pun puntea rigida fata, un ceas de boost sa pot regla turbo sa intre de mai jos si cam atat. Sasiul si tabla se prezinta bine, mai putin interiorul. Daca are cineva idee unde gasesc un interior de cumparat...macar mocheta din portbagaj ii sunt recunoscator. Fotografii inca nu am apucat sa ii fac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Daihatsu Rocky- newcomer

 

Am dat 2000Eoru, un sat la 40km de oradea cu numere de Belgia. Conducta de frana sparta, de motorina erau niste furtune de butelie. Am schimbat totul cu furtune noi de combustibil, conducte cupru, placute frana, filtre si o curatare temeinica.Sasiul, caroseria si motorul sunt sanatoase, asta ma incanta cel mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Daihatsu Rocky- newcomer

 

Poze cu detalii sasiu sa vedem si noi sanatatea asta :) La combustibil ai folosit furtun sau cupru?

:cl Ignis 4x4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Daihatsu Rocky- newcomer

 

Eu am ales teava de cupru la combustibil, cum a facut-o ca de fabrica cu diametre diferite tur/retur prinderi de inox facute unicat si separatoare din plastic originale. Am zis sa le fac din cupru ca sunt mai rezistente in timp, le-am dat si un strat de lac pentru o mai buna protectie si pe zonele critice inclusiv sectoare de tub termofit.

:cl Ignis 4x4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare