GTC Auto Shop
Afisez rezultatele 1 la 4 din 4

Data Inscriere
    Apr 2013
    Varsta
    41
    Masina
    Pajero 3.0 MK1, Volvo XC70 2,4 diesel, BMW 316i

Implicit Sfat achiziție Terios benzină cutie manuală

Vă salut!
    Am intrat pe pagina posesorilor de Daihatsu pentru că n-am avut niciodată o astfel de mașină, īnsă mă gāndesc să achiziționez una. M-am gāndit la un Terios benzină cutie manuală, nevoia mea fiind aceea de a urca și coborī pe un drum forestier de cca 1,2km. Īmi puteți oferi cāteva detalii despre fiabilitatea și costul de īntreținere a acestei mașini? Alternativa ar fi un Pajero MK2 sau o Lada Niva.
    Vă mulțumesc anticipat!
    Viața asta e moartă; avem nevoie de una nouă. Eu cred că am găsit-o!

Data Inscriere
    Nov 2010
    Varsta
    33

Implicit Re: Sfat achiziție

Citat Postat original de adresavlad Vizualizare Mesaj
    Vă salut!
    Am intrat pe pagina posesorilor de Daihatsu pentru că n-am avut niciodată o astfel de mașină, īnsă mă gāndesc să achiziționez una. M-am gāndit la un Terios benzină cutie manuală, nevoia mea fiind aceea de a urca și coborī pe un drum forestier de cca 1,2km. Īmi puteți oferi cāteva detalii despre fiabilitatea și costul de īntreținere a acestei mașini? Alternativa ar fi un Pajero MK2 sau o Lada Niva.
    Vă mulțumesc anticipat!
    Salut, vad ca nu ti-a raspuns nimeni, desi stiu ca sunt ceva posesori de TErios pe forum. Eu nu am TErios, asa ca nu stiu sa iti zic exact ce bube are.
    Dar de principiu pt ce ai tu nevoie cred ca face fata cu brio, chiar daca nu are reductor. Practic terios are 4x4 permanent cu diferential central deschis care poate fi blocat la nevoie si imparte 50 50 fata spate. MOtorul nu stiu sa iti zic cat de bun este, dar cred ca nu are ce sa fie nasol. E 1.3, probabil trebuie turat pentru a scoate ceva din el, exact ca si la Jimny. Altfel, da un search pe forum si ia legatura cu posesori de TErios . Spor.

Data Inscriere
    Aug 2008
    Varsta
    36
    Masina
    Nissan Terrano 2,7 TD R20 , Nissan Patrol RD28T Y61

Drumul trebuie sa il parcurgi si iarna ? Sunt zapezi mari in zona ? Daca da, ai nevoie de o masina de teren grea. Recomand MK 2.
    Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
    Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Apr 2013
    Varsta
    41
    Masina
    Pajero 3.0 MK1, Volvo XC70 2,4 diesel, BMW 316i

Mulțumesc pentru detalii. Drumul pe care trebuie să-l parcurg nu prezintă probleme cu zăpada iarna, īnsă uneori cu noroiul īn sezonul de ploaie...
    Viața asta e moartă; avem nevoie de una nouă. Eu cred că am găsit-o!