Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Y60 - autoutilitara ?


dudu.muresan

Postări Recomandate

Re: Y60

 

Cumparare sasiu si acte de y60 utilitara si mutat ce ai pe sasiu ala. Alta varianta nu vad.

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Y60 - autoutilitara ?

 

Il vinzi pe asta si cauti altul care este deja....

 

Nu glumesc, dar, practic acum nu se mai poate face.....

 

Mai merge cu metoda mea. Vei avea 90 % din masina autoturism. De la autoutilitara vii numa cu sasiul si cateva hartii.

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Y60 - autoutilitara ?

 

Asa cu mutat tot pe sasiu de utilitara. Ai totul de la masina ta + sasiul gol cu cartea de identitate care o vrei ( in cazul tau de utilitara ) . Si gata.

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Y60 - autoutilitara ?

 

Da dar asta inseamna recarosare si ies peste 3000 lei

 

Si te scoti la impozit...in loc de :ha: 2800lei/an, platesti doar...460lei/an :top. O fi bine? :br

 

Acum depine cu cat vrei sa o ''sponsorizezi'' pe Vasilica... :B

Editat de nessum

Toyota LJ 70

Transsylvania Off Road Club

www.helpdani.eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Y60 - autoutilitara ?

 

Sal am un y60 94 autoturism stie careva cum il pot face autoutilitara?

 

 

 

Nu se mai popate face,decat prin o recarosare

Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Y60 - autoutilitara ?

 

Da dar asta inseamna recarosare si ies peste 3000 lei

 

E a doua oara cand ne spui ca ti se pare mult....

Asta nu e o problema, fiecare le stie pe ale lui si cat de mult il tin buzunarele, dar ideea e alta : probabil ca tu vrei s-o schimbi in autoutilitara din cauza impozitului, corect ?

Dar pentru o autoutilitara ar trebui sa stii ca toate celelalte sunt mai scumpe decat la autoturisme (RCA, rovigneta, ITP) astfel incat, per total cam tot acolo ajungi cu cheltuiala anuala !

Crede-ma ca astfel de calcule s-au facut/discutat de nu stiu cate ori pe forumul nostru si concluzia e una singura : ori iei una gata autoutilitara si macar scapi de costurile transformarii, ori iti iei una cu motor mai mic cum ar fi Samurai, Vitara, etc.

 

"Si cu ****-n *** si-n rai !", chiar nu prea merge pentru tot fraieru` contribuabil ! :ha:

 

PS - Sauuuu...daca ai relatii suuuus de tot, poti obtine chiar o derogare de la plata impozitului, tot asa cum au politicienii si pentru care exista si tarife preferentiale pentru curentul electric, pentru gaze, etc.....

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Y60 - autoutilitara ?

 

O vinzi si iti iei alta ...Ptr ca e prea costisitor sa schimbi sasiul ...

Diferenta de cheltuieli anuale intre una si alta e de aproximativ 5-700 lei ...in cel mai "pesimist" scenariu ...Adicatelea o sa-ti trebuiasca vreo 5-6-7 ani sa te amortizezi cu "investitia" de transformare.

 

Sa tii cont ca daca iei sasiu cu acte ...nu e doar sasiul ...mai e si manopera, neuroni terminati, buzunare golite, etc ...Asa ca dragul meu ...fi "barbata" ori o dai "parandarat" dupa garla la fratii bulgari ...ori scoti banutzu si platesti...darile...Daca il platesti in primele 3 luni ale anului...impozitul se diminueaza cu 10%...

Editat de Astral

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Y60 - autoutilitara ?

 

....

PS - Sauuuu...daca ai relatii suuuus de tot, poti obtine chiar o derogare de la plata impozitului, tot asa cum au politicienii si pentru care exista si tarife preferentiale pentru curentul electric, pentru gaze, etc.....[/i]

 

Uite, spre exemplificare, habar n-am cine-i proprietarul si nici nu ma intereseaza, dar daca o astfel de masina a putut fi facuta autoutilitara, atunci....se poate face oricare alta ! :wink:

 

 

PS - Sincer, chiar nu cred ca ala din Danemarca o facuse autoutilitara.....

 

https://www.olx.ro/oferta/honda-civic-type-r-gt-fn2-IDaqEuT.html

 

Captureh1.thumb.JPG.8c3c7fcdbb94b91a753f293581a48e1f.JPGCaptureh2.JPG.28fb9fe74206902a328315e847c9c547.JPGCaptureh3.JPG.ded1b39e3118260fde7a74b3ceac95c4.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Y60 - autoutilitara ?

 

Scuze de offtopic dar as avea si eu o nelamurire .

 

In acord cu ultimele modificari legislative, sa zicem ca reusesc sa transform "cumva" autoturismul in autoutilitara (de cele mai multe ori cu 2 locuri) militianul ma opreste si constata ca suntem 4 sau 5 persoane.

 

Este contraventie sau infractiune ?

Intreb deoarece parerile sunt impartite si am auzit o gramada de variante, interpretari sau citate din legi.

 

:tk

Azi refuzi sa participi la viata publica.

Maine vei ajunge sa fi condus de inferiorii tai !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Y60 - autoutilitara ?

 

dar daca o astfel de masina a putut fi facuta autoutilitara, atunci....se poate face oricare alta ! :wink:

Nu, nu se poate face oricare alta, nu, nu se poate face nici una, sau e sau nu e, de facut nu se mai face nimic.

 

PS - Sincer, chiar nu cred ca ala din Danemarca o facuse autoutilitara.....

Ba sa crezi, chiar ala a facut o, am adus din belgia audi rs4 autoutilitara.

 

In Romania, la data curenta, nu se poate face nici legal nici ilegal autoutilitara, spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Y60 - autoutilitara ?

 

..........

Ba sa crezi, chiar ala a facut o, am adus din belgia audi rs4 autoutilitara.

...

 

Da, auzisem si eu ca exista si astfel de masini facute autoutilitare, dar nu am avut o dovada concreta ca exista ! :h5

 

Ok, dar atunci grilajul ala care se vede in Honda este sau nu conform normelor in vigoare ...? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 ani mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare