Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Becul de la airbag se aprinde intermitent


bogdangepeto

Postări Recomandate

Problema a apărut seara când plecam de la muncă. Când am ajuns la prânz nu avea nicio problema. Am încercat diagnosticarea prin contactul pus de 3 ori cum este descris în manualul auto. La mine nu intra în modul de test. Am încercat procedura de 10 ori, nu vrea neam. În manualul de service scrie, dacă nu are nicio eroare nu intra în modul de diagnoza. Becul de airbag mai corespunde și altor componente, gen serviciul de reținere? Se poate face în alt fel diagnoza fata de cum scrie în manualul de service?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Becul de la airbag se aprinde intermitent

 

Incearca asta:

1. Turn ignition switch ON.

2. After “AIR BAG” warning lamp lights for 7 seconds, [i.e. when it stops running solid and starts flashing] turn ignition switch “OFF” within 1 second. [DO NOT SWITCH IT TO LOCK, SWITCH IT TO ACC]

3. Wait more than 3 seconds.

4. Repeat steps 1 to 3 two times. (Perform 3 times in total.)

5. Turn ignition switch “ON”.

SRS is now in Diagnosis mode.

In diagnosis mode, you're going to hope the light flashes slowly. 2 seconds off, 3 seconds on, and repeats. If your light does this, this means that the computer detected a previous error that hasn't been erased. This is good.

 

La mine nu a mers. Adica nu intra in modul de test.

Editat de bogdangepeto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Becul de la airbag se aprinde intermitent

 

Am rezolvat. Contact ON, apasat butonul de la usa de 5 ori, incepe sa clipeasca mai lent, contact OFF.

Sa fie de folos mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Becul de la airbag se aprinde intermitent

 

Tocmai ce am plecat de la muncă și am încercat. Nu merge :(. Becul are aceleași aprinderi rapide. Mâine schimb acumulatorul, poate chiar este de la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare