GTC Auto Shop
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Afisez rezultatele 11 la 15 din 15
    Moderator Land Rover
    Data Inscriere
    Apr 2008
    Varsta
    51
    Masina
    Discovery 2 Td5 '00 manual, Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 4x4 '03

Implicit Re: Test injectoare Disco 2 TD5

Eu sunt user ''brutal'' nu le am cu artificiile informatice, poate imi lipseste si ceva program din calculator, basca imi tot da "that download is dangerous" ... incarca logul in dropbox sau ceva sursa online si trebuie sa fie format excel sa imi apara ca in exemplul urmator: https://www.dropbox.com/s/406ctwr357...ook1.xlsx?dl=0
    NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Mar 2016
    Varsta
    62

EBIfuel.xls

Mai o incercare, asta il deschizi direct.

Moderator Land Rover
    Data Inscriere
    Apr 2008
    Varsta
    51
    Masina

OK, asa merge,

d-le @extremeseby in primul rand era vorba de un log in care sa ajunga motorul la vreo 80 grade cel putin si ar fi fost bine sa si fie calcata acceleratia ca lumea macar de cateva ori, aici motorul a ajuns doar la 68 si a fost condusa lejer pana in 48km/h... sau e intr-atat de puturoasa de nu merge mai tare ?

in al doilea rand atat profilul cat si postarea sunt incomplete ca nu stiu din ce an e masina in cauza(cu toate ca am si intrebat si nu mi s-a raspuns) si asta e important ca sunt diferente mari intre cele Eu2 si cele Eu3(asta ca sa se vada de ce insist ca fraierul sa fi profilele complete) ... oricum, cu roti de 265/70 fara remapare nu va fi mare branza

motorul mai are EGR?
    Last edited by sierrafery; 21st July 2018 at 14:48.
    NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Oct 2015
    Masina
    2 X Disco 2 Td5 2000 automat & manual

2000 anul de fabricatie, intra-adevar n-am scos-o la tura serioasa si nu mai are atat EGR cat nici toba intermediara. Am trecut la rotile de 235 si la cat e de lenesa n-am simtit imbunatatiri apreciabile. Ramane sa-i masor presiunea la FPR si sa-i schimb saibe+oringuri la injectoare pe saptamana viitoare. Ce am mai observat dupa ce i-am scos rocker cover-ul e ca chiulasa era murdara de pete negre, nu stiu daca e ok sau nu pt o masina cu 400k de km.
    If Iím going to hell, Iím going in a Land Rover!

Moderator Land Rover
    Data Inscriere
    Apr 2008
    Varsta
    51
    Masina

Deconecteaza mufa de la MAF si fa o tura sa vezi daca e mai bine sau nu, citirile mi sse par joase... dupa datele vazute injectoarele sunt OK, vezi daca poti seria de pe ECU nu cumva sa fi fost schimbat , daca filtrul de aer e vechi sau de proasta calitate pune unul nou Mann sau Mahle si asigura-te ca wastegate-ul nu e blocat... e bine de vazut si furtunele turbo sa nu fie delaminate(inmuiate)
    Last edited by sierrafery; 22nd July 2018 at 11:49.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12