Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Piese caroserie Pinin - de unde le cumpar ?


Razvan Ilina

Postări Recomandate

Salut,

Ma poate ajuta și pe mine cineva cu un contact de la un furnizor de piese pentru Pinin? La magazinele cu piese auto nu gasesc elemente de caroserie. Mai exact am nevoie de aripi, praguri, contra aripi, kit reparație aripi spate.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Piese caroserie Pinin - de unde le cumpar ?

 

Contra aripa stanga fata am gasit-o doar la Mit Motors, in jur de 1600-1700 lei a fost. Dreapta se gaseste si la altii, am luat-o cu vreo 1300 lei, nu mai tin minte exact de unde (Alpadrino parca?).

Pe spate sunt la fel de scumpe, plus sau minus, am ales sa le repar. Kitul de reparatie aripi, adica buza, se gaseste peste tot, inclusiv la e-piesa, e 100 si ceva lei bucata. Dar ala il poate face si tinichigiul, daca e bun. Pragurile erau pe olx, le vindea o firma, cu 110 lei bucata parca. La fel, se pot face si alea, la mine le-au facut tinichigii din tabla (90-100 lei foaia, ies si pragurile din ea, si ramane si pt alte peticeli).

Aripile fata cred ca le gasesti si la dezmembrari, in stare buna, am vazut ca alea nu prea ruginesc.

Pt Pinin nu am gasit nimic aftermarket si mai ieftin... tot ce e de caroserie vine pe original, la preturi mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Piese caroserie Pinin - de unde le cumpar ?

 

Salut, aripi am găsit doar original la 1060 de lei bucata. Am renunțat să cumpăr noi și acum caut și eu prin dezmembrări. Mult noroc la căutat!

 

LE: Am primit o ofertă și de la un parc de dezmembrări, pentru o aripă 450 ron. Nu știu în ce stare o fi.

Editat de SharpDee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare