Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfat achizitie Hilux 2010


alynxs

Postări Recomandate

Salut. Am o oferta de cumparare, pentru un Toyota Hilux an 2010, km. ~230.000, diferential blocabil, geamuri electrice fata/spate, AC, oglinzi electrice.

 

Masina provine de la Distributie CEZ. Pretul este undeva la ~6000 de euro fara TVA, in cazul in care o iau pe firma.

 

Masina a fost rulata de baietii de acolo pentru deranjamente, revizii statii transformare etc.

 

Estetic cat si tehnic pare ok din punctul meu de vedere.

 

Ce parere aveti? Pare un pret bun sau nu? Vad ca in general pe site-urile de anunturi atat din RO cat si din DE aceste masini din acest an ajung la peste 10k euro.

Editat de Astral
MERITA ! NU "se merita ! http://forum.club4x4.ro/showthread.php?50746-Dictionar&p=740241&viewfull=1#post740241 .......Da-l-n mortii lui de "se merita" !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie Hilux 2010

 

In primul rind iei o masina cu istoric curat si verificabil la Toyota,nemanarita in kilometraj si care nu a fost folosita in offroad si nici omorata de viteza pe asfalt,GPS-ul de pe ea nu prea i-a lasat pe baietii care o conduceau sa-si faca de cap.

Editat de Astral
Gandirea corectã vine din experienta. Din nefericire experienta vine din gandirea gresita.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie Hilux 2010

 

Intr-adevar intreg istoricul este facut la reprezentatele Toyota. Kilometraj nici nu se pune problema. GPS-ul intradevar este cum spui tu. Sunt si parti bune, dar probabil si parti rele cred!?

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie Hilux 2010

 

Pretul e bun, dar pana nu verifici masina si fizic (nu doar pe hartie la capitolul "carte service") nu cumpara! Daca pretul final cost achizitie + remedierea eventualelelor probleme, piese si manopera (mare atentie la evaluare mecanica, nu merge la service "trei coceni care fac loganuri" sau dastea care sunt in cardasie cu vanzatorul) este sub pretul mediu de pe piata UE sau macar unul corect (a se vedea si ofertele de pe extern) ...atunci merita efortul.

Editat de Astral

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie Hilux 2010

 

Pretul e bun, dar pana nu verifici masina si fizic (nu doar pe hartie la capitolul "carte service") nu cumpara! Daca pretul final cost achizitie + remedierea eventualelelor probleme, piese si manopera (mare atentie la evaluare mecanica, nu merge la service "trei coceni care fac loganuri" sau dastea care sunt in cardasie cu vanzatorul) este sub pretul mediu de pe piata UE sau macar unul corect (a se vedea si ofertele de pe extern) ...atunci merita efortul.

 

 

Acum cum o fi si norocul. Istoricul si cum a fost facut in mare parte stiu. Masina are cei ~230k reali, 90% din nr. de km facuti pe asfalt. Normal ca o sa fac o revizie inainte de a o cumpara, dar stiu in mare parte ce cumpar pentru ca am mai vazut masini de Distributie CEZ si aratau foarte ok.

 

Eu vreau sa o tin pentru mine dar in acelasi timp nu as spune nu si unei revanzari. Care credeti ca este pretul corect / de piata pentru o astfel de masina, cu acest nr. de km si din acest an?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare