Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Probelma Ford Ranger 2.5 cu motor de Mazda


Calex

Postări Recomandate

Salut, am si eu o problema cu un Ford Ranger din anul 2005 cu motor de Mazda. Dupa ce temperatura apei ajunge la 70 de grade se aprinde in bord becul de la bujii si motorul nu mai trage bine. Daca ati mai avut aceasta problema sa rog sa ma ajutati, sau daca imi puteti recomanda un mecanic(electrician)care se pricepe la acest tip de masini. Multumesc anticipat!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Probelma Ford Ranger 2.5 cu motor de Mazda

 

1. de fapt masina dumitale e o Mazda B2500 , brenduita si vanduta ca Ford :)

 

2. masina intra in limp mode, adica modul de functionare pe avarie. Cauzele pot fi multe, de la un contact imperfect la o mufa pana la pompa de injectie defecta. Trebuie sa pui un tester pe masina sa vezi ce anume defect raporteaza

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Probelma Ford Ranger 2.5 cu motor de Mazda

 

Tudorel Vasile alias Dorunegru, fost sef service Mazda BDT Bucuresti - 0723553334

Suna-l si cere-i parerea.

Editat de Astral
S. Maugham: „Psihologia proletarului este următoarea: cu cei mari este slugarnic, celor mici li se pişă în cap.“
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Probelma Ford Ranger 2.5 cu motor de Mazda

 

Am fost la diferiti mecanici din zona Alba dar nu am gasit pe nimeni care sa aibe mufa sa se potriveasca la masina, din cate am inteles este nevoie de mufa pentru Mazda. Daca cunoaste cineva in zona Transilvania un mecanic care face diagnoza la aceste masini va rog sa lasati un mesaj. Multumesc de raspunsuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Probelma Ford Ranger 2.5 cu motor de Mazda

 

Nu stiam ca trebuie mufa speciala, credeam ca are mufa OBD2.

 

Clujul pare cel mai aproape: Cluj-Napoca RMB Inter Auto Str. Calea Turzii nr. 152 , 0264 438123

http://www.ford.ro/FordService/FordAsistenta12

http://www.adgarage.ro/index.php/cauta-un-service-ad/alba/alba-iulia/ad-garage-vove-company

Editat de Pleampa
S. Maugham: „Psihologia proletarului este următoarea: cu cei mari este slugarnic, celor mici li se pişă în cap.“
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Probelma Ford Ranger 2.5 cu motor de Mazda

 

Daca ti-e mai aproape Sibiul stiu doi baieti , separati, priceputi cu mufa si tester pentru masina ta (este similara cu a mea din semnatura ). 0721544040 este whatsapp-ul meu.

Fericirea este simpla ... depinde cat de simplu poti sa fi!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare