GTC Auto Shop
Afisez rezultatele 1 la 6 din 6

Data Inscriere
    Jun 2018
    Varsta
    24

Implicit Probelma Ford Ranger 2.5 cu motor de Mazda

Salut, am si eu o problema cu un Ford Ranger din anul 2005 cu motor de Mazda. Dupa ce temperatura apei ajunge la 70 de grade se aprinde in bord becul de la bujii si motorul nu mai trage bine. Daca ati mai avut aceasta problema sa rog sa ma ajutati, sau daca imi puteti recomanda un mecanic(electrician)care se pricepe la acest tip de masini. Multumesc anticipat!

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    51

Implicit Re: Probelma Ford Ranger 2.5 cu motor de Mazda

1. de fapt masina dumitale e o Mazda B2500 , brenduita si vanduta ca Ford :)

2. masina intra in limp mode, adica modul de functionare pe avarie. Cauzele pot fi multe, de la un contact imperfect la o mufa pana la pompa de injectie defecta. Trebuie sa pui un tester pe masina sa vezi ce anume defect raporteaza
    ing. Luigi PIRSU

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

service si tunning NISSAN

Data Inscriere
    Aug 2011
    Varsta
    56
    Masina
    Mazda B2500 TDI 4x4

Tudorel Vasile alias Dorunegru, fost sef service Mazda BDT Bucuresti - 0723553334
    Suna-l si cere-i parerea.
    Last edited by Astral; 5th June 2018 at 17:53.
    S. Maugham: „Psihologia proletarului este următoarea: cu cei mari este slugarnic, celor mici li se pişă în cap.“

Data Inscriere
    Jun 2018
    Varsta
    24

Am fost la diferiti mecanici din zona Alba dar nu am gasit pe nimeni care sa aibe mufa sa se potriveasca la masina, din cate am inteles este nevoie de mufa pentru Mazda. Daca cunoaste cineva in zona Transilvania un mecanic care face diagnoza la aceste masini va rog sa lasati un mesaj. Multumesc de raspunsuri!

Data Inscriere
    Aug 2011
    Varsta
    56
    Masina
    Mazda B2500 TDI 4x4

Nu stiam ca trebuie mufa speciala, credeam ca are mufa OBD2.

Clujul pare cel mai aproape: Cluj-Napoca RMB Inter Auto Str. Calea Turzii nr. 152 , 0264 438123
    http://www.ford.ro/FordService/FordAsistenta12
    http://www.adgarage.ro/index.php/cau...e-vove-company
    Last edited by Pleampa; 5th June 2018 at 13:45.
    S. Maugham: „Psihologia proletarului este următoarea: cu cei mari este slugarnic, celor mici li se pişă în cap.“

Data Inscriere
    Sep 2011
    Masina
    Ford Ranger

Daca ti-e mai aproape Sibiul stiu doi baieti , separati, priceputi cu mufa si tester pentru masina ta (este similara cu a mea din semnatura ). 0721544040 este whatsapp-ul meu.
    Fericirea este simpla ... depinde cat de simplu poti sa fi!