Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Serie Sasiu Jeep Wrangler YJ '89.


arri

Postări Recomandate

Din cate am inteles, undeva in partea dreapta pe SASIU... in dreptul pasagerului ar trebui sa fie vizibila o seria de identificare.

La Wranglerul meu din '89 aceasta nu mai este vizibila.

Eu nu am vazut-o niciodata.

Masina mai are alte doua serii ... una in partea de jos a parbrizului si una sub capota.

Am inteles ca este o "boala" a lor si ca, acea serie se sterge in timp.

Stie cineva sa imi spuna, trebuie/ pot sa cer repansonarea ei la RAR...?

S-a mai intalnit cineva cu situatia asta...?

 

Multumesc pt. amabilitate.

Adrian.

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Serie Sasiu Jeep Wrangler YJ '89.

 

In aceeasi situatie am fost si eu acum doua luni, cu alt tip de masina dar ideea e aceeasi.

Am fost intors de la RAR de doua ori din motiv ca nu gaseau seria sasiu.

Este cea mai importanta serie fara de care nu se poate face indentificarea acestui tip de vehicul. Repansonarea nu e un proces simplu existand suspiciunea de a fi alt vehicul.

La mine partea buna a fost ca am gasit seria singur. In zona unde banuiam ca ar fi am dat cu o perie rotativa de sarma si seria a aparut.

Viata se compune din clipele pe care le tii minte nu din cele care au trecut.

generationx90.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Serie Sasiu Jeep Wrangler YJ '89.

 

Ok... Dar, cand am cumparat masina in 2012 am primit (de la vanzator) un certificate de autenticitate emis de RAR.

Daca acea seria era acolo nu ar trebui sa se gaseasca in fotografiile facute de RAR...?

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Serie Sasiu Jeep Wrangler YJ '89.

 

Ok... Dar, cand am cumparat masina in 2012 am primit (de la vanzator) un certificate de autenticitate emis de RAR.

Daca acea seria era acolo nu ar trebui sa se gaseasca in fotografiile facute de RAR...?

 

 

Stai calm ca cei de la RAR nu isi vor bate capul sa caute in arhiva pozele din 2012, iar de atunci pana acum se puteau intampla multe lucruri mai bune sau mai rele . Ai nevoie de o ,, relatie"la RAR ptr a rezolva problema altfel o sa fie greu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Serie Sasiu Jeep Wrangler YJ '89.

 

Cautati in R.N.T.R. unde scrie (precis) ca la autovehiculele fabricatre in SUA si Canada numarul de identificare este doar la parbriz .

 

 

:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare