Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Feroza frumoasa dar cu probleme multe


rionut83

Postări Recomandate

Re: Feroza frumoasa dar cu probleme multe

 

Se curata. Foarte usor. Se demonteaza in 2 minute cu o tubulara de 10. Se curata bine cu spray de frane sau wd 40. Eu l-am curatat su s-a oservat diferenta mare in mers. Motorul raspunde mai bine la pedala.

LR frelander td4 facelift

Daihatsu Feroza

Bmw e46

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Feroza frumoasa dar cu probleme multe

 

De ce sa folosim alte produse cand exista spray-uri ieftine speciale pentru curatat EGR? :) E bine sa fie curatat insa nu va asteptati la minuni ca nu se vor intampla. Presiunea pe rampa de alimentare ai verificat-o vreodata?

Editat de Ignis
:cl Ignis 4x4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Feroza frumoasa dar cu probleme multe

 

De ce sa folosim alte produse cand exista spray-uri ieftine speciale pentru curatat EGR? :) E bine sa fie curatat insa nu va asteptati la minuni ca nu se vor intampla. Presiunea pe rampa de alimentare ai verificat-o vreodata?

 

Care e spray special de curatat? CAt despre demontat, cum se scoate? Se da doar el jos sau trebuie data jos si galeria de admisie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Feroza frumoasa dar cu probleme multe

 

La mine era blocata de tot. După ce am curățat-o s-a observa o în bunătățile considerabila a mersului. Wd40 este mai ieftin și mai bun ca orice alt spray de curățat special pt EGR. Dacă te uiți la ieftinească, spala cu benzina... Și apoi... Spor la murdăreala.

LR frelander td4 facelift

Daihatsu Feroza

Bmw e46

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Feroza frumoasa dar cu probleme multe

 

Feroza mea când merge... merge super bine. Când o apuca pandaliile... îmi vine să-i dau foc.

LR frelander td4 facelift

Daihatsu Feroza

Bmw e46

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Feroza frumoasa dar cu probleme multe

 

Un exemplu:

http://www.daciashop.ro/EGR-curatator-benzina

 

Eu am folosit varianta pentru diesel de la acelasi producator la Logan si a scos mizeria din toate cotloanele insa e cu munca si cu murdarit pe maini pentru ca manusile le distruge daca sta in contact cu ele solutia.

:cl Ignis 4x4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare