Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

ARCfest 12-15 iulie 2018


ARCfest

Postări Recomandate

Salutare tuturor,

 

In perioada 12-15 iulie organizam primul festival de off-road si aventura din tara la Asenal Park Orastie.

 

Ne-am propus sa aducem in acelasi loc o etapa de campionat de off-road, una de rally raid, o cupa de hard enduro, un concurs de ATV-uri si un cross country track de biciclete.

 

Seaparat de aceasta latura sportiva ce se adreseaza celor care participa in campionate, organizam 3 zone de trial si probe demonstarative pentru amatori. O sa fie un concurs de trial sincron dedicat amatorilor si doua probe de trial pentru demonstratii. (side by side, off-road, enduro, mountain scooters).

 

Pentru cei mici, in afara de zona de joaca din cadrul Arsenal Park, vor exista masinute electrice cu care vor putea incerca sentimentul de Aventura.

 

Am pregatit si o zona de expozanti si vendori unde sa-si prezinte produsele atelierele si firmele importatoare de aceesorii din domeniu.

La zona de vendori au confirmat prezenta pana acum Ironman, GTC, House4x4, Taubenreuter, Euronautica, Best Ride, Velopedia, Swifty Scooters, Dojo Motorsports, Polaris, Land Atelier.....

 

 

 

Pentru buna dispozitie avem doua scene cu concerte live in zilele de vineri, sambata si duminica.

 

Pentru pasionatii de aventura organizam doua workshop-uri in amfiteatrul Arsenal Park situat in aer liber. Vor fi prezenti Marius Tuca, Andrei Radulescu, Cornel Zamfirescu, Crinu Andanut, Mihai Barbu, John Florea si vor fi discutii libere si proiectii din expeditiile acestor temerari (Siberia, Africa, Mongolia)

 

 

 

Pentru ca este un festival de aventura nu lipseste zona de camping cu dusuri si toalete.

 

Daca sunteti interesati sa participati la festival va stam la dispozitie cu orice informatie sau puteti vizita siteul nostru http://www.arcfest.ro si pagina de facebook ARCfest.

 

 

 

Ne vedem la Orastie :)

 

35287253_10214559186825706_633780952044142592_n.thumb.png.174eb650c5e355ff967e746d2c3d9e2c.png

35287253_10214559186825706_633780952044142592_n.thumb.png.4a620d5793a14b9fa51fd1f6b5610978.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: ARCfest 12-15 iulie 2018

 

Se poate campa si cu rulota in zona de campare?

Suzuki Vitara '92 1.6 8V metaltop putin gadilata,

Aprilia Pegaso '97 plus inca ceva utilaje de sosea

Jeep Cherokee 2001 4.0 automatic + GPL sevential putin gadilata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ARCfest 12-15 iulie 2018

 

Salutare,

Se poate campa si cu rulota in campingul amenajt de ARCfest dar nu exista posibilitatea de racordare la curent electric sau se poate campa rulota in incinta Arsenal Park unde se poate racorda la curent.

 

In ambele locatii exista toalete si dusuri.

 

Daca mai sunt intrebari iti suntem la dispozitie :)

Offroad Racing Romania-THE ORIGINAL since 2006

KAMIKAZE TEAM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ARCfest 12-15 iulie 2018

 

Salutare,

Se poate campa si cu rulota in campingul amenajt de ARCfest dar nu exista posibilitatea de racordare la curent electric sau se poate campa rulota in incinta Arsenal Park unde se poate racorda la curent.

 

In ambele locatii exista toalete si dusuri.

 

Daca mai sunt intrebari iti suntem la dispozitie :)

 

Multumesc mult de tot de raspuns. Se poate face rezervare de loc pentru rulota sau primul venit primul servit? Si niste preturi pentru asa ceva ca ce am gasit pe arcfest.ro cred ca sunt pentru cort.

 

O zi buna,

Lucian

Suzuki Vitara '92 1.6 8V metaltop putin gadilata,

Aprilia Pegaso '97 plus inca ceva utilaje de sosea

Jeep Cherokee 2001 4.0 automatic + GPL sevential putin gadilata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ARCfest 12-15 iulie 2018

 

Pentru rulota se plateste acelasi pret ca la cort in campingul ARCfest

 

Pretul pentru camparea in incinta Arsenal Park nu-l cunosc dar ma interesez si revin cu informatia.

Offroad Racing Romania-THE ORIGINAL since 2006

KAMIKAZE TEAM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ARCfest 12-15 iulie 2018

 

Pentru rulota se plateste acelasi pret ca la cort in campingul ARCfest

 

Pretul pentru camparea in incinta Arsenal Park nu-l cunosc dar ma interesez si revin cu informatia.

 

Multumesc mult

Suzuki Vitara '92 1.6 8V metaltop putin gadilata,

Aprilia Pegaso '97 plus inca ceva utilaje de sosea

Jeep Cherokee 2001 4.0 automatic + GPL sevential putin gadilata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ARCfest 12-15 iulie 2018

 

Salutare,

 

Poti sa ne spui cateva detalii despre Turele off-road? Se organizeaza ceva in grup pentru amatori sau se pun la dispozitie trackuri si cei interesati merg cum si cand vor? Nu de alta dar nu ma duce curajul si Vitara sa ma bag la concursuri dar mi-ar place sa vin :grin:

 

Mersi

 

Robert

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: ARCfest 12-15 iulie 2018

 

Salut!

 

Din pacate mi-am vandut masina si nu am avut cu ce sa ajung, dar la urmatoarea tura sper sa fiu prezent.

 

Ne poti da te rog detalii despre ce trasee au fost? Eventual ceva track-uri?

 

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: ARCfest 12-15 iulie 2018

 

Ceva detalii, poze, impresii, nimic-nimic ?!?

 

Adica forumul n-a fost bun decat pentru promovarea evenimentului ?!? :uameni

 

Data viitoare va garantez ca doar pe feisbuc o sa vi-l promovati !!! :uameni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ARCfest 12-15 iulie 2018

 

Mare dreptate ai domnule administrator. Apai faci user, promovezi un event pe un forum de specialitate iar tu ai doar doua postari. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca au ramas intrebari fara raspuns legate de fest. Cineva nu face munca de PR cum trebuie.

Una peste alta, eu am fost la ARCfest, frumoasa initiativa dar mai este mult de lucru si de pus la punct, speram ca la editiile viitoare va fi mai bine. Salutari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ARCfest 12-15 iulie 2018

 

fusei si eu :)

inafara de senzatia de dezorganizare si de faptul ca nu se prea respectau timpii in rest super ok :)

data viitoare sigur va fi mai bine... sa nu mai zic ca organizatorii si ma refer la cei locali ar trebui sa vorbeasca mai frumos cu concurentii ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare