Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Jimny versus Vitara?


horiabgt

Postări Recomandate

Salut!

 

Am tot citit pe forum despre Jimny si Vitara si tot tind spre Jimny, de aceea postez aici si astept pareri. Din ce am inteles, Jimnyul este mult mai fiabil si mai distractiv ca Vitara si mult mai aratos. Intrebarea cea mare e legata de probleme si fiabilitate. Ceva probleme specifice la care sa fiu mai atent? Am citit despre rugina pe langa faruri si pe sub ea. Va fi folosita pentru plimbari in zona de deal, asfalt si drum forestier, nimic extrem. A, si daca recomandati vreunul as vrea sa fie 2004+, eventual euro 4, stock , ac optional dar ar fi un mare plus, rugina cat mai putina si ingrijita si sa aiba hardtop . Hardtop-ul se poate da jos pt softtop si invers? Bugetul este undeva la 4000-5000 de euro.

Deocamdata cam atat, merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Jimny versus Vitara?

 

 

Salut!

 

Cu search-ul nu m-am familiarizat foarte bine, in schimb am citit multe thread-uri. Intrebarea principala era legata de probleme si recomandari de exemplare, dupa cum am spus 'tind spre Jimny pt ca...' dar cred ca e mai usor sa ma duc direct pe site-ul unde se vinde orice decat sa pun o intrebare aici si sa deranjez.

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare